5 her roku 2021

Nejlepší hráči na okruhu ATP se opět postarali o spoustu zábavy pro své fanoušky a pozorovatele. Zde je pět zápasů, které poznamenaly sezónu.

Barcelona: Nadal-Tsitsipas, finále Dantesque

Barcelonský turnaj a přítomní fanoušci si 25. dubna užili souboj titánů. Prostě nejkrásnější možné finále mezi Rafaelem Nadalem, antukovým králem, a Stefanosem Tsitsipasem, hledajícím po titulu double na Masters 1000 v Monte-Carlu. Nebyli zklamaní. 3h40′ je čas potřebný k rozhodnutí mezi dvěma giganty okamžiku. Bull of Manacor se ale zalekl ztrátou dvou prvních mečbolů ve druhém setu a v posledním dějství si zachránil příležitost pro řecký šampionát. Triumfoval 6-4, 6-7, 7-5 pod jásotem publika, které získalo jeho věc.

Roland-Garros: Djokovič srazil Nadala po monumentálním čase

Tento potenciální šok z posledních čtyř byl všemi očekáván. Už tak obrovský zápas, ve kterém všichni brali set, ještě nabral na intenzitě ve vynikajícím třetím setu, který Srb vyhrál přes hodinu a půl za skvělého večerního počasí. A když se všichni přítomní diváci na tribunách soudu Philippe-Chatrier obávali, že kvůli zákazu vycházení (23) platnému ve Francii budou muset jít domů, dozvěděli se, že vláda udělila turnaji výjimku. Formalizace, která poskytuje celý stadion. U soudu byl případ zamítnut. Novak Djokovič vyhrál tento historický zápas (3-6, 6-3, 7-6, 6-2) za 4:13′ a dostal se tak do finále, které vyhrál o dva dny později před Stefanosem Tsitsipasem.

Olympiáda: Zverev je počinem roku

Australian Open, Roland-Garros, Wimbledon… Novak Djokovič bude na trati v roce 2021. Historie je na pochodu pro Srba, který sní o tom, že pod srbskou vlajkou pokoří čtyři grandslamové turnaje a olympiádu. . Zdá se, že „zlatý slam“ je nevyhnutelný, ale Alexander Zverev se rozhodl hrát spoilsport v semifinále. Přesto se Němka vedla o set a přestávku ve druhém kole (1-6, 2-3) stala nehratelnou. Zlomil tempo a všude svázal v setu, než převálcoval světovou jedničku v rozhodujícím dějství. Konečné skóre: 1-6, 6-3, 6-1 pro nejmladšího z bratrů Zverevů, autora opravdového počinu před cílem za zlatem.

US Open: Medveděv připravil Djokoviče o historický rekord

Zápas o podpis do grandslamového kalendáře se v Open éře povedl pouze jednou, a to Rodu Laverovi v roce 1969. Sázky tohoto finále US Open mezi Novakem Djokovičem a Daniilem Medveděvem jsou obrovské pro světovou jedničku, která na tom může příležitostí překonat Rogera Federera a Rafaela Nadala a stát se jediným rekordmanem grandslamových titulů (21). Bylo to bez počítání s císařským Medveděvem. Nejfrankofonnější z Rusů udivuje tenisovou planetu a uštědřuje mistrovi sportu se žlutým míčkem 3:0 (6-4, 6-4, 6-4), zdrceného tlakem a v slzách na jeho lavici na hřišti. poslední změna. Průběh utkání se měnit nebude. Tento zápas poznamená dva muže na celý život, Djokoviče a Medveděva, vítěze svého prvního grandslamového turnaje.

Antverpy: Murray a Tiafoe předvedli show

Toto téma jsme nemohli uzavřít bez uznání Andyho Murrayho a Frances Tiafoe, autorů jedné z nejdivočejších bitev roku. Při střetu v prvním kole ATP 250 v Antverpách se oba muži dostanou na hranici možností a hrají tři tie-breaky. První vyhráli Britové a druhé Američané. V závěrečném tiebreaku měl Tiafoe dvě šance na postup do dalšího kola, ale Murray se ujal vedení. Tento majestátní souboj v délce 3:46′ stál na konci zápasu za velké objetí a bouřlivé ovace publika okouzleného show.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *