Alcaraz usiluje o umístění v Top 15 nebo dokonce Masters v roce 2022

Španělský tenista Carlos Alcaraz po obdržení trofeje esa za odhalení roku odhalil své velké ambice pro sezónu 2022.

Carlos Alcaraz je v pouhých 18 letech na 32. místě žebříčku ATP. Rodák z Murcie, považovaný za ‚nového Rafaela Nadala‘, byl v neděli odměněn TAK JAKO zjevení roku, kterou udělují madridské sportovní noviny. Během tohoto ceremoniálu, v němž byly trofeje předány také Karimovi Benzemovi a Luisi Suarezovi, se mladý tenista svěřil se svým skvělým rokem 2021 webu ATP.

« Letošní rok byl zlomový. Doufám, že je to začátek něčeho velkého. Tu cenu si nechám doma ve svém pokoji. Jsem rád, že je oceněna moje práce z minulých let “, vysvětlil ten, kdo vyhrál svůj první turnaj na chorvatské antuce v Umagu a NextGen Masters v Miláně, hrál čtvrtfinále na US Open a semifinále ve Vídni, Winston-Salem a Marbelle, když zahájil 146. sezónu na světě .

„Měl jsem jen dva nebo tři dny volna“

Carlos Alcaraz, trénovaný jistým Juanem Carlosem Ferrero, extremis zbavený Davisova poháru kvůli pozitivnímu testu na covid, si moc dovolených neudělal a pro rok 2022 si dal obrovské cíle. Necítím tlak. O svém směřování mám jasno. Měl jsem jen dva nebo tři dny volna a týden, aniž bych se dotkl rakety. V roce 2022 budu mířit vysoko a doufám, že se dostanu do Top 15. Možná se také pokusím kvalifikovat na Torino Masters. Je to těžký cíl, ale na konci sezóny je to dobrá věc “, svěřuje se.

Carlos Alcaraz zaostává pouze o 813 bodů za tímto 15. místem, které nyní obsadil Dominic Thiem, a může tak svůj sen proměnit ve skutečnost. Před Australian Open zatím nenastoupil do žádného přípravného turnaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *