Alonso: “Záleží na nás”

Protože Formule 1 právě vstoupila do nové éry a Alpine je ve střednědobém horizontu ambiciózní, Fernando Alonso ujistil, že francouzský tým se nebude moci schovávat za výmluvy, pokud nebude dosaženo cíle.

Po návratu do Formule 1 v roce 2016 pod jménem Renault, aby znovu objevil výšiny, se alpský tým netají svými ambicemi. Francouzský tým prostřednictvím svého šéfa Laurenta Rossiho zajistil, že do roku 2024 bude usilovat o vítězství a tituly. Jestliže byl Esteban Ocon v minulé sezóně oportunistický, když vyhrál v Maďarsku, je to především nová éra, kterou F1 minulý víkend v Bahrajnu otevřela. apetit francouzské značky. První závod sezóny 2022, kdy Esteban Ocon skončil sedmý, zatímco Fernando Alonso obsadil deváté místo.

Nedávno rozhovor s agenturou ReutersŠpaněl neskrývá, že je stejně ambiciózní jako on, kdo nevyhrál v F1 od Velké ceny Španělska v roce 2013, když řídil Ferrari. “Pravidla byla napsána tak, aby zajistila užší a spravedlivější soutěž a zároveň stanovila rozpočtový limit, takže je to na nás”řekl Asturian.

Alonso: „Vyhrát tento závod mimo trať“

Fernando Alonso ale především podtrhl skutečnost, že Alpine se již nebude moci omlouvat, pokud úroveň výkonu nebude dlouhodobě uspokojivá. “Pokud podáváme dobrý výkon, je to proto, že jsme odvedli dobrou práci,” řekl Španěl. Pokud tomu tak není, není to proto, že jsme utratili méně nebo kvůli tomu, co jsme v F1 viděli v minulosti. »

Fernando Alonso si je vědom toho, že jeho smlouva s Alpine končí na konci sezóny, a tak si uvědomuje, že současný A522 nebude na konci sezóny stejný, což by mohlo ovlivnit jeho rozhodování ohledně budoucnosti. „Jednosedadlové jsou pro každého novinkou, vzpomínal. V průběhu sezóny si myslím, že se všichni zlepší a my potřebujeme vyhrát i tento závod mimo trať. » O čem však Asturijec nepochybuje, je odhodlání jeho týmu stoupat v hierarchii. “Všichni tvrdě pracují na vylepšení vozu, totéž platí pro oddělení motorů a chceme, aby Alpine co nejdříve vyhrávala.”řekl. Zatímco se zdá, že Ferrari a Red Bull Racing se s touto novou érou vypořádaly tím nejlepším možným způsobem, Alpine hodlá říct své.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *