Amstel Gold Race: Van der Poel neobhájí titul

Zatímco Paris-Roubaix bylo odloženo na říjen, Wout Van Aert změnil své plány, na rozdíl od Mathieu van der Poela, který stále nemá v plánu obhajovat svůj titul v Amstel Gold Race.

Odklad Paříž-Roubaix, naplánovaný na 11. dubna, ale odložený na 3. října, změnil plány některých jezdců. Wout Van Aert (Jumbo-Visma) přidal do svého programu dva závody, Flèche Brabançonne a Amstel Gold Race. Na druhou stranu jeho velký rival, totiž Mathieu van der Poel, se rozhodl nic neměnit. V důsledku toho se tedy nezúčastní edice Amstel Gold Race 2021 a nebude tak obhajovat svůj titul. Titul získaný v roce 2019. Tuto informaci potvrdil sportovní ředitel jeho týmu Alpecin-Fenix ​​​​, jmenovitě Christoph Roodhooft. Noviny „Úmysly se nezměnily. Mathieu (van der Poel) je na trati už nějakou dobu a jeho MTB kampaň bude pokračovat 5. června etapou Světového poháru v Albstadtu. »

Van der Poel je také držitelem titulu z Tour of Flanders

Letošní rok 2021 je pro nyní 26letého Nizozemce, kterému ambice zjevně nechybí, důležitější než kdy jindy. Ambice, které se tedy týkají zejména letních olympijských her v Tokiu v Japonsku, naplánovaných od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Ve skutečnosti šampion prostě míří za olympijským titulem v běhu na lyžích. Mezitím tato sezóna 2021 pokračuje především a především na silnici. Tuto neděli se Belgičan Wout Van Aert (Jumbo-Visma), nyní 26letý, a Nizozemec Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) utkají v novém kole, u příležitosti Tour of Flanders. Co se týče obou mužských palmares, pokud se zaměříme na klasiku, Van Aert triumfoval na Strade Bianche v roce 2020 a na Milán-Sanremo také v roce 2020. Aniž bychom zapomněli na letošní Gent-Wevelgem. Van der Poel vyhrál Amstel Gold Race 2019, Through Flanders 2019, Tour of Flanders 2020 a Strade Bianche 2021.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *