Argentinci přišli o třetí hvězdu

 

Zatímco argentinští fanoušci kypí netrpělivostí při představě nosit triko Albiceleste se třemi hvězdami, Adidas se snaží držet krok.

Finále Francie-Argentina nebylo jen soubojem mezi dvěma národy dvojnásobných mistrů světa nebo mezi Lionelem Messim a Kylianem Mbappém. Šok mezi Blues a Albiceleste byl také mezi Nike a Adidas, dvěma výrobci vybavení výběrů. Argentinská korunovace je tedy zjevně velkou ranou pro Adidas, který může očekávat rekordní prodeje trička Albiceleste. Alespoň pokud jsou k dispozici.

V Argentině skutečně roste hněv kvůli neschopnosti německého výrobce vybavení prodat tříhvězdičkový dres. V pondělí dal Adidas tento oblíbený dres definitivně do prodeje. Prodej se však uskutečnil pouze online a byl vyhrazen privilegovaným zákazníkům značky se třemi pruhy. Zásoby byly především velmi malé a byly vyprodány za pouhé dvě hodiny.

Spustím pouze 13. dubna?

V časopisech zatím nejsou žádná trička se třemi hvězdičkami a argentinští fanoušci možná budou muset snášet svou dřinu trpělivě. Podle argentinského tisku bude ve skutečnosti nutné počkat několik týdnů nebo dokonce měsíců, než si bude možné koupit dlouho očekávanou košili. Datum 13. dubna tak média zmiňují, aniž by Adidas o věci dosud komunikoval.

Kromě třetí hvězdy bude nosit štít „mistrů světa“, který obhájci titulu nosí od roku 2006. Bude k dispozici v tradiční bílé a světle modré barvě a také ve fialové, barvě venkovního dresu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *