Trulli

Asgreene, převrat!

Kasper Asgreen vyhrál tuto neděli 105. ročník Tour of Flanders před Mathieu van der Poelem, který ho připravil o double.

Monumentální! Kasper Asgreen ve 26 letech vyhrál nejlepší závod své kariéry vítězstvím na Tour of Flanders tuto neděli, týden po svém ohlášeném úspěchu v E3 Grand Prix. Dán byl velmi silný, aby ve sprintu dominoval odcházejícímu vítězi a velkému favoritovi Mathieu van der Poelovi a připravil ho o double, který v letech 2013-2014 viděl více Fabian Cancellara.

Toto kolo, osiřelé svým francouzským bratrancem Paris-Roubaix (odloženo na říjen), dodrží všechny své sliby. Favorité se začali pohybovat více než 50 kilometrů od cíle a dobrá rána přišla 26 mil od Oudenaarde z iniciativy Asgreena, který startoval s Van der Poelem a dalším strašákem Woutem van Aertem. Mysleli jsme si, že se Deceuninck-Quick Step dostal tak trochu do pasti, když odsoudil Juliana Alaphilippea a nechal svého jezdce jet se dvěma favority dne, čímž se připravil o obvyklou početní výhodu Deceuninck-Quick Step.

Alaphilippe se vzdal

Ale Asgeen byl v neděli velmi silný a také chytrý. Dánský obr (1,92 m) využil Alaphilippeovy přítomnosti v obraně a vynechal pár stintů. Podařilo se mu tak zachovat klid, aby odolal Van der Poelovu útoku na Vieux-Quarémont, který odsoudil Van Aerta k záhubě. Především dokázal porazit nizozemského diva v domácí rovince, „MVDP“ se po tolika úsilí trochu zasekl ve sprintu. Dobře si rozuměl s Asgreenem, 2. na akci v roce 2019.

Za ním veterán Greg Van Avermaet, který byl tváří v tvář útokům mladých vlků trochu krátký, vtipkoval o umístění na stupních vítězů. Prvními Francouzi jsou Florian Sénéchal (8.) a velmi pravidelný Anthony Turgis (9.). Alaphilippe vypadal vzdušně, když se izoloval ve vedení předčasným únikem (Bissegger) po pěkném útoku na Koppenberg. Ale když Asgreen zasadil rozhodující úder, stáhl vlajku. Byl to dobrý Dán, kdo byl velkým mužem dne pro Deceuninck-Quick Step.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *