Australian Open: Raonic chybí v Melbourne

Milos Raonic se nedostatečně zotavil ze zranění pravé nohy, které ho vyřadilo od loňského července, a potvrdil, že nepojede do Austrálie na první kolo grandslamu v roce 2022.

Milos Raonic nezopakuje dobrý výkon z loňského ledna v Melbourne. Kanaďan, bývalá světová trojka v listopadu 2016, se rozhodl, že nepojede do Austrálie na zahájení sezóny 2022 na okruhu ATP s ATP Cupem od 1. ledna, ale také na dva turnaje v Adelaide, jeden v Melbourne a jeden. v Sydney před zahájením Australian Open 17. ledna. Dotkl se pravé nohy a nehrál na kurtu od vypadnutí v osmifinále v Atlantě loni v červenci, Milos Raonic vsadil na obezřetnost a rozhodl se tak svou rekonvalescenci o něco déle oddálit, který nakonec za celý rok 2021 odehrál jen dvanáct zápasů a propadl se žebříčkem ATP.

100 nejlepších poražených Raonic po Australian Open

Toto rozhodnutí nezůstane bez následků pro místo bývalého finalisty Wimbledonu 2016 ve světové hierarchii. V osmifinále loňského Australian Open vypadl pozdější vítěz Novak Djokovič, přestože vyhrál kolo proti světové jedničce, Kanaďan přijde na konci prvního zdvihu Grand Slamu 2022 o 180 bodů, které nasbíral díky krásné trati, díky kterému ve druhém kole porazil Francouze Corentina Mouteta. Aktuálně 70. v žebříčku ATP, Milos Raonic se tak dočká konce desetiletého období v rámci World Top 100. Čím dál tím více je ale pochybná především možnost vidět Kanaďana vrátit se na svou maximální úroveň. Smečka Miloše Raonice je od té doby šťastná Španěl Carlos Taberner, 111. na světě, má nyní jistotu přímého vstupu do hlavního tahu nadcházejícího Australian Open.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *