Bencic pozitivní s “těžkými příznaky”

Světová 23. a olympijská vítězka Belinda Bencicová v úterý oznámila, že měla pozitivní test na koronavirus. Švýcar ale doufá, že do Austrálie odcestuje co nejdříve.

Zatímco většina hráček odcestuje do Austrálie těsně po Vánocích, aby odehrála první přípravné turnaje (které začínají 3. ledna) na první grandslamový turnaj roku, Belinda Bencicová si bude muset ještě chvíli počkat. 24letá Švýcarka, světová číslo 23 a úřadující olympijská vítězka, byla ve skutečnosti pozitivně testována na koronavirus, jak v úterý oznámila na Twitteru.

« Ahoj všichni. Jen jsem vám chtěl rychle oznámit, že bohužel, i když jsem byl plně očkovaný, jsem nedávno měl pozitivní test na covid-19. Momentálně jsem v izolaci a podnikám všechny nezbytné kroky, abych se z toho dostal co nejlépe, protože mám vážné příznaky (horečka, bolesti, zimnice). I když načasování není ideální – byl jsem v závěrečné fázi své přípravy na australské turné – pojedu do Austrálie, jakmile budu mít negativní test a dokončím období izolace. “, ona píše.

Bencicová byla vyhlášena švýcarskou sportovkyní roku

Minulý týden hrála Belinda Bencicová na ‘Mubadala World Tennis Championship’, exhibičním turnaji v Abu Dhabi, kde ji v jediném plánovaném ženském zápase porazila Ons Jabeur. Také Rafael Nadal byl po návratu z této soutěže pozitivně testován (stejně jako jeho trenér Carlos Moya). Pokud jde o Nadala, tento pozitivní test je pro Švýcara přihlášeného na turnaje v Adelaide a Sydney před Australian Open podraz. Major, kde jeho nejlepším výsledkem zůstává osmifinále v roce 2016 a kde doufá, že v roce 2022 zazáří svou devátou účastí. Bencic, zvolená švýcarskou sportovkyní roku 2021, si kromě překvapivé zlaté medaile vybojované v Tokiu zahrála ve dvou finále, v Adelaide a Berlíně. Na US Open si zahrála i čtvrtfinále, prohrála s budoucí vítězkou Emmou Raducanuovou, která měla před pár dny rovněž pozitivní test.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *