Benzema, lži odsuzované Llorisem

Hugo Lloris se rozhodl skončit s Francií po 14 letech mezinárodní kariéry a 12 letech jako kapitán. Brankář Blues ustupuje a vrací se dlouze ke sporům, které v posledních týdnech otřásly kolektivem trikolóry.

« Kontroverze, na kterou jsme zvyklí, je bohužel součástí našeho dnešního kontextu, pod modrou košilísvěřuje se v rozhovoru pro L’Equipe muž, který v roce 2018 jako první zvedl mistrovství světa. Kapitán je vždy odhalen, je dotázán na váš názor, ale ve vztahu ke skupině musíte zůstat ve své roli, dávejte pozor, abyste ji nevyvážili. „Narážka na výčitku, kterou mu bylo možné občas vytknout, že za všech okolností zůstal klidný a diplomatický, i když názor vyžadoval z jeho strany pevný a jasný postoj.

Přečtěte si také:Francie-Argentina: Lloris vyrovnává na Emiliana Martineze!Lloris, nová urážka pro BenzemuBenzema, lži odsuzované LlorisemLloris, nový hrom?

« Pokud jsem některým lidem ublížil, omlouvám se.fouká Hugo Lloris na evokaci slavné kontroverze duhové kapely zakázané FIFA během mistrovství světa 2022 v Kataru. Po celý svůj život a celou svou kariéru jsem podporovala boj proti všem formám diskriminace, stejně jako je výchova mých dětí orientována na respekt a toleranci. Ale ve francouzském národním týmu, když jste kapitán, nereprezentujete jen sami sebe, přenášení poselství nemůže být osobní rozhodnutí. V antidiskriminačním čtvrtfinále jsem měl pásku. Vždy můžeme litovat, že hnutí One Love nebylo schváleno FIFA, ale žádný kapitán nemohl nosit tuto pásku na mistrovství světa. Všechny tyto kontroverze přišly příliš pozdě. Tuto reflexi jsme měli udělat společně, velmi brzy. »

“Všichni bychom byli raději, kdyby Zlatý míč byl s námi”

Co se týče Benzemovy aféry, která se zrodila z jeho zranění a řízení případu útočníka Realu Madrid trikolorním štábem, brankář Tottenhamu to řeší naprosto transparentně: Pro Karima jsme byli všichni trochu překvapeni. Co jsme my hráči zažili s jeho odchodem, je toto: večer trénuješ, on se zraní, jdeš spát a druhý den, když vstaneš, tak ti řeknou, že Karim odešel. Všechno se to seběhlo tak rychle… Bylo to prezentováno jako zdravotní balíček a my hráči jsme to objevili ráno, v době, kdy se něco dělo téměř každý den. Ale bylo řečeno mnoho věcí, které jsou nepravdivé nebo směšné: nálada byla velmi dobrá před jeho odchodem a velmi dobrá poté, a byla velmi normálně zesílena díky našemu zázemí a naší euforii. Ale všichni bychom byli raději, kdyby Zlatý míč, když uvidíme, co přinesl od svého návratu, mohl být s námi. To je stále velké plus! »

A pro doplnění: Tvrdit, že bychom tlačili na jeho odchod, je naprosto mylné a nechápu, odkud přicházíme: osmnáct měsíců byl zásadní, pomohl nám vyhrát Ligu národů, jeho návrat byl jen pozitivní. Je skutečně nečestné tvrdit, že někteří z nás mohli být pro jeho odchod. Udělali bychom to kdy, jak? Když se blížíte k mistrovství světa, chcete to udělat se svými nejlepšími hráči. Co jsme obviňováni? Podařilo se nám po jeho odchodu znovu objevit? Ale udělali jsme to po každém odchodu do důchodu, po každém odchodu, po odchodu Lucase Hernandeze (Úder do kolena v prvním zápase proti Austrálii, ed.) jako po Karimovi. Přizpůsobili jsme se všem okolnostem a byli silní. »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *