Bonzi a Gaston mistři Francie!

Stade Toulousain se ve středu 8. prosince v Créteil na úkor Loon-Plage a Lucase Pouille stal mistrem Francie, vedený zejména Benjaminem Bonzim a Hugo Gastonem, stále rozhodujícími ve finále. Soutěž, která umožnila BNP Paribas doručit šek na 13 800 eur „Pupilles de l’Enseignement Public du Val-de-Marne (PEP94)“ prostřednictvím své iniciativy solidarity „les Aces du cœur“.

Toulouse, mistr Francie, ale tentokrát v tenise. “Kdo neskáče, není tou-lou-sane!” Sbory ke slávě svého oblíbeného týmu, fanoušci, kteří přišli v hojném počtu z Ville Rose, mohli na zpáteční cestě zpívat celý večer. Ani hrdiny nebylo třeba zvát, aby si až do svítání vychutnávali nejkrásnější stránku v historii klubu. Stade Toulousain se skutečně poprvé ve své historii vyšplhal na nejvyšší stupínek francouzské tenisové elity, když ve středu v Créteil ve finále francouzského tenisového šampionátu ovládl (4:2) klub Loon-Plage. Pro A. Benjamin Bonzi (64. na světě) a Hugo Gaston (67.), dva lídři tohoto týmu z Toulouse, který zahrnuje také Huga Nyse nebo mladého Arthura Cazauxe, který je momentálně zraněný, vyhráli své dvouhry dne v tomto finále. budoucí šampioni proti seveřanům z TC Loon-Plage.

První, odhalení sezony s Habs s nováčkem posledního Davis Cupu Arthurem Rinderknechem, měl poslední slovo v super tie-breaku (6-4, 4-6, 10-4) proti bývalému Francouzovi číslo 1 Lucas Pouille, zatímco druhý autor senzační kariéry v Bercy v poslední době a který po vypadnutí Blues v Davis Cupu spěchal znovu najít svůj klub, jasně dominoval (6-1, 7-5) ‘Nizozemci. Botic Van de Zandschulp. Toulouse, které výrazně propadlo na TC Paris Nicolase Mahuta a Gillese Simona nebo dokonce Clermonta (Oise) a Damira Dzumhura, však v semifinále o pár dní dříve musel čekat dvakrát tak dlouho, aby mohl získat tento první národní titul.

Doumbia a Reboul přinášejí vysvobození

A až do posledního ze dvou dvojic, vzhledem k tomu, že Bonzi a Nys ukázali cestu proti Vliegenovi a Laaksonenovi, korigované dvěma z Toulouse (6-0, 6-3), zatímco druhý, stejným způsobem jako Antoine Hoang dovolil Loonovi v tomto finále dvakrát vést. Sadio Doumbia a Fabien Reboul neměli lehký život proti Pouille a Antoine Hoangovi, jednomu z Bonziho nejlepších přátel na okruhu i v životě.

Po zahození dvou mečbolů nakonec druhý tandem Stade Toulousain vyhrál v super tie-breaku 11-9 (4-6, 6-3, 11-9). V atmosféře fotbalového stadionu právě začala bláznivá noc Toulouse a jeho fanoušků. Stejně jako ragbisté jsou i tenisté z prefektury Haute-Garonne francouzskými šampiony. „Tolosijci, Tolosijci, Tolosijci…! »

Téměř 14 000 eur za Aces du Coeur

Všimněte si, že kromě korunování Toulouse, tyto francouzské šampionáty Pro A Team umožnily BNP Paribas, jednomu z hlavních partnerů ve světovém tenise, získat téměř 14 000 eur (13 820 eur) prostřednictvím „les Aces du cœur“ ve prospěch sdružení „Les Pupilles de l’Enseignement Public du Val-de-Marne (PEP94)“, a přesněji jejich projektu „Mládež v akci“, zařízení pro občanské vzdělávání a podporu kultury angažovanosti pro mladí lidé z Val-de-marnais, aby si uvědomili svou schopnost jednat a zlepšovat svět kolem sebe. „Les Aces du cœur“, iniciativa solidarity zahájená v roce 2015 BNP Paribas, která odměňuje vítězná esa během partnerských turnajů, jako je Roland-Garros, Marseille Open 13 nebo Lyon Open Park, to vše ve prospěch sociálních projektů nebo tváří zlepšení životních podmínek na neonatologických odděleních nemocnic v blízkosti příslušných turnajů, byl od 9. srpna nasazen do všech zápasů jednotlivých francouzských šampionátů i do závěrečných fází Pro A tým, přičemž za každé eso získal 10 eur shromážděné pro „Les Pupilles de l’Enseignement Public du Val-de-Marne (PEP94)“. Šek byl předán ve středu 15. prosince přijímajícímu sdružení za přítomnosti ředitelky sdružení Anne-Cécile Antalik a ředitelky území Créteil Marie-Hélène Grangien.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *