Další problémy pro Marqueze

Španělský jezdec Marc Marquez oznámil, že měl znovu problémy se zrakem při návratu do Španělska, po Velké ceně Indonésie, kde nemohl odstartovat kvůli velmi těžké havárii v rozcvičce.

Podaří se Marcu Marquezovi jednoho dne osvobodit od zdravotních problémů, které mu už téměř dva roky trápí život? Devětadvacetiletý španělský jezdec hromadí karty a v úterý oznámil, že je opět obětí diplopie, této poruchy zraku, kvůli které vidí dvakrát. „Mám pocit deja vu… Při zpáteční cestě do Španělska jsem začal pociťovat nějaké poruchy vidění a rozhodl jsem se navštívit doktora Sancheze Dalmaua, který mi potvrdil, že mám novou epizodu diplopie. Naštěstí je to méně závažné než to, co jsem měl na konci loňského roku. Ale teď je čas na odpočinek a čekání, jak se to vyvine. Jako vždy vám všem moc děkuji za vaši podporu,“ tweetoval slavný #93.

Za dva roky prohrálo pro Marqueze 18 Grand Prix

Minulou neděli utrpěl Marc Marquez během zahřívání Velké ceny Indonésie velmi prudkou havárii (jedna z největších, jaké kdy utrpěl, připustil) a upadl na hlavu. Jezdec Hondy, který utrpěl zranění hlavy, nebyl povolen ke startu. Španěl neupřesňuje, zda je jeho problém s diplopií důsledkem pádu. Stejný oční problém ho však připravil o poslední dvě Velké ceny minulé sezóny, v Algarve a Valencii. Marc Marquez, který už v roce 2012 podstoupil operaci oka, se mu v roce 2021 podařilo uniknout, ale nemoc se proto vrátila. Ve střídavém proudu po dobu dvou let, kvůli trojité operaci pravé paže, a tedy této diplopii, sedminásobný mistr světa MotoGP během dvou let startoval pouze v šestnácti závodech ze 34 možných a vyhrál asi tři. Příští Grand Prix je naplánována na 3. dubna v Argentině, ale jeho přítomnost zůstává nejistá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *