Deceuninck-Quick Step: Štybar podstoupí operaci srdce

Oběť srdeční arytmie, Čech Deceuninck-Quick Step Zdeněk Štybar, musí dodržet pár dní klidu, a proto tuto neděli vynechá Tour of Flanders.

O jeden prvek méně v působivé armádě Deceuninck-Quick Step tuto neděli na Tour of Flanders. Zatímco belgický celek může počítat s Julianem Alaphilippe, Kasperem Asgreenem, Florianem Sénéchalem nebo dokonce Yvesem Lampaertem, chybět bude Zdeněk Štybar. Pětatřicetiletý český jezdec, který se třikrát (v letech 2015, 2016 a 2018) umístil v Top 10 podniku, po drobné operaci srdce neuhájí své šance.

« Šetřením našeho lékařského týmu bylo zjištěno, že Zdeněk Štybar trpí problémy se srdeční arytmií, pro které byla doporučena ablace. Zdeňka ve středu úspěšně operoval profesor Pedro Brugada v Bruselu. Tento víkend může pokračovat v tréninku, ale Tour of Flanders je příliš brzy na to, aby mohl pokračovat v soutěži, takže bude odpočívat se svou rodinou “Uvedl belgický tým v tiskové zprávě.

« Samozřejmě jsem zklamaný, že jsem v neděli vynechal Tour of Flanders. Sledoval jsem přípravné závody v televizi, cítím vášeň tohoto období sezóny. Grand Prix E3, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix (který je odložen na 3. října, ed.), je to moje nejoblíbenější část sezóny. Trénovalo se mi dobře a byl jsem ve formě, kterou jsem už dlouho neměl. Ale mám štěstí jako menší operaci a jsem vděčný, že se to mohlo uskutečnit a že se problém vyřešil, nejen pro zbytek mé sezóny, ale pro mé zdraví obecně „Zdeněk Štybar, který v této sezóně závodil již 17 dní, zareagoval minulý pátek svým nejlepším výsledkem pátým místem v Grand Prix E3, kde dvakrát skóroval Deceuninck-Quick Step a zvítězil Dane Kasper Asgreen před Francouzem Florianem Sénéchalem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *