Deschampsova noční můra

Didier Deschamps, který nyní zaručeně povede Blues až do roku 2026 a mistrovství světa ve Spojených státech a okolí, bude moci vymítit jednu ze svých nejhorších vzpomínek.

Didier Deschamps svůj případ vyhrál. V silné pozici po kurzu Blues v Kataru dokázal rodák z Bayonne porazit Noëla Le Graëta. Zatímco prezident Francouzské fotbalové federace chtěl italskému trenérovi prodloužit pouze do roku 2024, nový pronájem bývalého záložníka nakonec potrvá do roku 2026 a příštího mistrovství světa.

Pokud se Blues kvalifikují, Didier Deschamps bude hrát na svém čtvrtém mistrovství světa ve vedení Francie, což mu umožní přidat do sbírky nějaké rekordy. Toto mistrovství světa mezi Spojenými státy, Kanadou a Mexikem bude také příležitostí pro bývalého hráče Nantes vymítit jednu z nejhorších vzpomínek své kariéry: neúspěch Azzurri kvalifikovat se na mistrovství světa 1994, které se mělo hrát na Spojené státy.

Roky uběhly, ale je to nesmazatelné

Pokud remíza proti Izraeli nebo Bulharsku stačila k potvrzení lístku na americké mistrovství světa, muži Gerarda Houlliera prohráli dva zápasy hrané v Parc des Princes, z nichž poslední z děla Emila Kostadinova v posledních okamžicích zápasu. hra . Navzdory korunovaci, která následovala v roce 1998, se jizva pro Didiera Deschampse nikdy zcela nezahojila.

“Když vidíme v televizi mistrovství světa ve fotbale 1990, říkáme si, že je nezbytné, aby na tomto setkání byl přítomen velký národ,” vzpomínal před mistrovstvím světa v Kataru a dodal: “Takže pojďme všichni přemýšlet o roce 1994. Musíme být ve Spojených státech.” A je to katastrofa. Roky uběhly, ale je to nesmazatelné. Upřímně, vidět se ve stavu, v jakém jsem byl na hřišti, v slzách… Nemyslím si, že se to stalo podruhé. »

„Se dvěma domácími zápasy to bylo nemyslitelné. Nebudeme tvrdit profesionální pochybení, ale nemáme žádné právo, dodal. Ten den se pro nás mohl zastavit, jako se zastavil pro mnohé. Poznamenalo mě to. Tam jsem řekl: „Už nikdy více. »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *