Dovizioso, vše dokázat

Kromě bezvadného Caseyho Stoneyho by měl být další atrakcí tohoto víkendu v Indianapolis Australanův týmový kolega Andrea Dovizioso. A to navzdory sobě. Ital, který byl již ohlášen jako kvaziregistrace týmu Repsol pro příští sezónu, bude dychtit předvést svůj nedávný vzestup k moci celému paddocku. Zejména proto, že Transalpina má stále svou kartu hrát v pořadí jezdců…

Léto nebude dělat radost lidem jen v MotoGP. V důsledku budoucího snížení rozpočtu oznámeného týmem Honda se zdá, že někteří jezdci japonské společnosti již v příští sezóně změní řídítka. Hlavním ovlivněným tímto novým větrem je Ital Andrea Dovizioso. Vzhledem k tomu, že tým Repsol v roce 2012 přešel ze tří motocyklů na dva, měl týmový šéf Shuhei Nakamoto jasně za cíl udržet Caseyho Stonera a Daniho Pedrosu, i když by to znamenalo obětovat jejich současné třetí místo v hodnocení premier class.

Protože tam je srdce bývalého mistra světa třídy 125cc, který si momentálně užívá svou nejlepší sezónu od svého příchodu do MotoGP s pěti pódiovými umístěními a čtyřmi druhými pozicemi. Postup, který ho dnes staví na 55 bodů od Caseyho Stonera, a přesto je letos téměř neodolatelný. Nestačí odradit zájemce, který je připraven ještě trochu potvrdit svůj dobrý ročník 2011 a vědom si toho, že má stále co zlepšovat, jak se nedávno svěřil Sportovní kurýr. „Do Indianapolis přijíždím s cílem pokračovat v nabitém tempu, po pódiu v Brně, řekl minulý víkend. Teď už vím, že mi zbývá už jen krůček k tomu, abych mohl skutečně soutěžit s Casey: Konečně musím začít vyhrávat! »

Zejména proto, že pokud se zdá, že Repsol už na něj nemyslí, ostatní myslící hlavy ve výběhu by na něj už upíraly oči. To je případ zejména Lucio Cecchinella, šéfa týmu LCR, který by si přál, aby příchod transalpina podpořil neregulérního Toniho Eliase, nebo dokonce současného lídra Moto2 Němce Stefana Bradla. “Ještě to musím probrat se sponzory”svěřil se Ital na místě GP One, připomínaje, že rozhodnutí pronajmout si druhý motocykl by nepadlo ze dne na den. Chápeme to vzhledem k 3,5 milionu eur, které by LCR musel zaplatit, aby podepsal Doviziosa a nabídl mu nová řídítka. Úspěch Emiliana v Indianapolis by však rychle urychlil proces a přiměl tým, aby se dostal do peněženky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *