Ecrasant Stoner

Tolik k napětí. Casey Stoner spojuje úspěchy letošní sezóny v MotoGP. Jezdec Hondy vyhrál poprvé v kariéře Velkou cenu Indianapolis, což je jeho třetí vítězství v řadě. Stoner předběhl Pedrosu a Spiese, zatímco čtvrtý Lorenzo v šampionátu stále ztrácí půdu pod nohama. Ve 125ccm je dobrý provoz Nicolase Terola.

Jako pocit deja vu… Casey Stoner na pole position, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa začínají lépe, ale Stoner nakonec vítězí. Film jsme už viděli v Brně, pokračování se natáčelo tuto neděli v Indianapolis. Rozhodně velmi americký trhák, vzhledem k tomu, že Stoner proto prodloužil sérii vítězství, která začala na konci července v Laguna Seca a pokračovala v České republice, a ještě silnější je Australan nyní na deseti po sobě jdoucích stupních vítězů. Po tom, který získal v roce 2007, ho čeká druhý titul mistra světa.

Nutno říci, že Stoner prokázal nepopiratelné řemeslné umění. Když začal Pedrosa a Lorenzo znovu na tyči, nezpanikařila, když zhasla světla. Lorenzo rychle uklidil, Stoner mohl vzlétnout se svým týmovým kolegou, který nemohl moc vzdorovat. Dvojnásobek zajištěný, tým Honda mohl přivítat souboj o třetí místo mezi Yamahami Bena Spiese a Jorge Lorenzem, kteří se poprvé v sezóně proklouzli do první řady. Při absenci týmových instrukcí to byl Spies – velmi špatný začátek –, kdo se Španělovi prosadil, a to i za cenu, že ho připravil o tři body do mistrovství světa. Ale se 44 body za Stonerem (199 proti 243) se zdá, že Lorenzo není schopen bojovat o titul.

Na francouzské straně jsou výsledky smíšené. Randy de Puniet se na své satelitní Ducati podepsal pod svůj nejlepší výkon v sezóně a dobyl 8. místo. Naopak ve 125 ccm je den méně dobrý pro Johanna Zarca. Teprve 5. Cannois ztratil čtrnáct bodů na Nicolase Terola, vítěze pošesté v této sezóně. Španěl má nyní v průběžném pořadí šampionátu o 26 jednotek více než Zarco.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *