GP Saúdské Arábie byla dobře udržovaná

Tuto sobotu Formule 1 a FIA znovu potvrdily konání Velké ceny Saúdské Arábie, a to i přes útok na ropné místo poblíž okruhu v Jeddahu.

Velká cena Saúdské Arábie formule 1 se ve skutečnosti pojede již tuto neděli. Potvrdil to již tento pátek večer, kdy setkání mezi jednotlivými jezdci trvalo čtyři hodiny, aby se zjistilo, zda budou v účasti na tomto podniku pokračovat. Konec tohoto setkání nastal v 00:20 francouzského času nebo 2:20 místního času. Když odešel z okruhu, nikdo se o tom nezmínil. Následně prostřednictvím svého účtu Cvrlikání oficiální, Mexičan Sergio Perez, rezident týmu Red Bull, nicméně naznačil, že je „připravený a naprosto koncentrovaný“. na zítřejší kvalifikaci (sobota)”. Někteří manažeři týmů také ujistili přítomná média na místě: “Pojďme závodit.”

„Proběhly rozsáhlé diskuse…“

Tuto sobotu prostřednictvím tiskové zprávy zveřejněné na jeho účtu Cvrlikání oficiální, promotér Formule 1 zprávu znovu potvrdil slovy: „Formule 1 a FIA mohou potvrdit, že po diskusích se všemi týmy a jezdci bude Velká cena Saúdské Arábie FIA ​​Formule 1 v roce 2022 pokračovat jako Po široce hlášeném incidentu, který se konala v pátek v Džiddě, proběhly rozsáhlé diskuse mezi všemi zúčastněnými stranami, saúdskými vládními orgány a bezpečnostními agenturami, které poskytly plné a podrobné ujištění, že akce je bezpečná. Bylo dohodnuto, že všechny zúčastněné strany budou během akce i v budoucnu udržovat jasný a otevřený dialog. Tento pátek došlo k útoku, připisovanému jemenským rebelům Houthi, na ropném místě poblíž okruhu v Jeddahu. Třetí volný trénink je naplánován od 15:00 francouzského času, před kvalifikací o tři hodiny později, tedy od 18:00. Co se týče závodu, ten je naplánován na tuto neděli v 19 hodin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *