Hamilton „mravný“ a spokojený mistr světa

Lewis Hamilton nebyl překvapen rozhodnutím FIA potvrdit korunovaci Maxe Verstappena, spokojený s tím, že Federace uznala „lidskou chybu“.

Mezinárodní federace si dala na čas. Do té míry, že čekal do předvečera Velké ceny Bahrajnu, aby zveřejnil svou zprávu o událostech Velké ceny Abú Zabí, poznamenané fatálním koncem pro Lewise Hamiltona, kdy ho v posledním kole předjel Max Verstappen a vyhrál šampionát titul světa. Zvrat, který umožnila rozhodnutí Michaela Masiho po havárii Nicholase Latifiho a zásahu safety caru.

A podle této zprávy závěr a “Podrobná analýza” Lewis Hamilton přišel o titul kvůli „lidské chybě“ Michaela Masiho. V každém případě ředitel závodu postupoval“ upřímnost”. Pro FIA je proto vítězství Maxe Verstappena, stejně pobuřující jako pro sedminásobného mistra světa, “platný” je výsledek “nelze nyní změnit.” »

Lidská chyba, která mě stála titul, byla uznána

Přesnost, která Lewise Hamiltona nepřekvapila. Ani absence omluv ze strany Mezinárodní federace. ” Podívejte, nečekal jsem omluvu a není to něco, nad čím bych se chtěl pozastavovat.. Víme, že to tak je a pravděpodobně by se to nestalo, reagoval řidič Mercedesu na mikrofon Sky Sports. Ale aspoň je tu ta transparentnost a lidská chyba, která mě stála titul, byla uznána a to je pozitivní krok. Bohužel se nemůžeme vrátit a změnit minulost, takže se jen snažím přijít na to, co teď můžu dělat. »

A stejný tón zněl i v ústech Toto Wolffa, ředitele Mercedesu. “VyMůžete to číst tak či onak, ale pro nás existuje slovo ‘lidská chyba’ a jeho uznání je velmi důležité, a nyní tuto kapitolu uzavíráme – svěřil se zcela soustředěný na sezónu, která právě začala. Už nemyslím na Abu Dhabi, ještě víc s nesoutěžním autem. »

Vůdce Stříbrných šípů však pro Federaci zaútočil. ” Myslím, že FIA ​​se naučila, jak by se věci neměly řídit “ dodal, i když toho litoval “Trofej je ve skříni někoho jiného, ​​i když je Lewis morálním mistrem světa”

Přečtěte si také:Hamilton-Verstappen, pravda vychází najevoHamiltone, dopadlo to špatněVerstappen balancuje na HamiltonoviVerstappen, jeho odpověď pro Hamiltona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *