Trulli

Hamiltone, nejhorší obavy se potvrdily

Bohužel pro Lewise Hamiltona se jeho obavy z nedostatečné konkurenceschopnosti jeho nového Mercedesu ukázaly jako oprávněné.

Lewis Hamilton, extrémně zjizvený ztrátou titulu mistra světa v posledním kole poslední Grand Prix minulé sezóny, se po dlouhém přemýšlení rozhodl začít znovu a dobýt své osmé korunování v premiérové ​​kategorii motoristického sportu. . . Problém, nové britské auto zatím není stvořené pro to, aby hrálo hlavní role.

„Auto bylo noční můra“, varoval ho už na konci kvalifikace na Grand Prix Bahrajnu, první kolo sezóny 2022 formule 1. A nebyl to nedělní závod, poznamenaný silným návratem Ferrari, který sedminásobného mistra světa uklidnil. A to i přes skvělé 3. místo.

„Máme velký výkonnostní deficit“

„Doufám, že dříve nebo později s nimi (Ferrari) budeme bojovat. Měl jsem chvíli, kdy jsem si na vteřinu myslel, že budu mít malou bitvu s Carlosem, ale trvalo to jen pět kol a potom byli pryč. Opravdu jsem nečekal, že se dostanu na pódium.“tak prohlásil Hamilton na konci Grand Prix v intervenčním vysílání Nextgen-Autoa přidat: „Čeká nás spousta práce. Máme velký výkonnostní deficit, ale pořád je to dobrý začátek. »

„Auto bylo velmi obtížné řídit“

Lewis Hamilton, vědom si práce, která čeká inženýry Mercedesu, aby dohnali Ferrari, očekává další komplikovaný víkend v Jeddahu, kde se koná druhá GP sezóny.

„Budeme schopni konkurovat Ferrari? Myslím, že ne, řekl. Ale samozřejmě jsme se z tohoto týdne hodně naučili. Maximální rychlost Ferrari a Red Bullů byla na rovinkách velmi vysoká a jejich výkon v zatáčkách je velmi odlišný od našich. Takže auto bylo velmi obtížné řídit, ale vždy to mohlo být horší. Doufám, že pro příští závod se podaří najít nějaká vylepšení, ale je to zásadní problém, jehož vyřešení bude trvat trochu déle.“ Mezitím může Hamilton ztratit velké body v boji o titul…

Přečtěte si také:„S Verstappenem to bylo horké! »Leclercův převrat!Hamilton-Verstappen, pravda vychází najevo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *