Honda ubere plyn

Nic na tom nezmění ani hattrick podepsaný o víkendu v Česku, i u Hondy je doba v krizi. Po úspěchu Stonera před Doviziosem a Simoncellim sám šéf Honda Racing potvrdil, že rozpočet jeho týmu bude v příští sezóně snížen. Andrea Dovizioso by měl být první vedlejší obětí tohoto zpomalení.

Každopádně u Hondy jde všechno nejlépe. Tento víkend v Brně udělal Casey Stoner další krok k titulu MotoGP vítězstvím před týmovým kolegou Andreou Doviziosem a satelitem RC212V Marca Simoncelliho, čímž zpečetil svůj šestý osobní úspěch v sezóně, osmý, který lze připsat jeho stáji, pokud vezmeme v úvahu. s ohledem na dva úspěchy Dani Pedrosy. Přinejmenším uspokojivé hodnocení, které nebrání Hondě Racing v budování malého plánu úsporných ekonomických opatření…

« Časy jsou těžké a budeme snižovat rozpočet našeho závodního oddělení“, varuje šéf Shuhei Nakamoto, kterého cituje Skupina, dodal, že japonský výrobce se bude muset v příští sezóně spokojit se čtyřmi vozy na natáčení oproti dnešním sedmi. Tovární tým bude jistě amputován jezdcem. A je jisté, že cenu zaplatí Andrea Dovizioso, Casey Stoner a Dani Pedrosa, kteří vypadají nedotknutelně. ” Chceme vítězství a on ještě nic nevyhrál“, bouří Nakamoto při zmínce o Italovi a upřesňuje, že to bude pravděpodobně opraveno s jeho osudem na konci měsíce, na okraji Velké ceny Indianapolis.

Podle informací z paddocku by se Andrea Dovizioso mohl uzdravit v týmu LCR, kde se Toni Elias potýká s rozkvětem, a potvrzen by měl být Marco Simoncelli v Gresini, který si tento víkend připsal první pódium v ​​nejvyšší kategorii. Pátá Honda by možná mohla hostit Němce Stefana Bradla, současného lídra šampionátu Moto2, pokud by ten druhý získal titul. Provoz těchto takzvaných satelitních strojů však vyžaduje investici kolem 2,5 milionu eur.

Co se týče ostatních špičkových týmů, přechod na 1000ccm by měl být pozvolný. Yamaha, zjevně spokojená s Jorgem Lorenzem a Benem Spiesem, se pustila do obnovy svých dvou jezdců v roce 2012. Stejná stabilita oznámená v Ducati, kde Valentino Rossi, který svůj závazek potvrdil minulý týden, bude opět spojován s Nickym Haydenem. Na druhou stranu, nedůvěra k Randymu de Puniet, Pramac jistě odsouzen k vrácení jednoho ze svých dvou Desmosedicis…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *