Ineos Grenadiers: Thomas stále sní o Paříži-Roubaix

Ve svém podcastu věnovaném cyklistice, kam pozval Toma Boonena, se Geraint Thomas svěřil, že stále má „spalující touhu“ zazářit v Paříži-Roubaix.

Zatímco většina vítězů Grand Tour v průběhu sezóny přísahá na etapové závody, Geraint Thomas je trochu jiný. Vítěz Tour de France 2018, který v květnu oslaví 35 let, vždy miloval jednodenní závody. Zúčastnil se také více památek (18) než Grand Tours (15). Jistě, vyhrál pouze jednu velkou klasiku, Velkou cenu E3 2015, ale zůstává nadšený z Paříž-Roubaix, jak se svěřil ve svém cyklistickém podcastu, a kde byl jeho hostem čtyřnásobný vítěz akce Tom Boonen.

« Samozřejmě stále mám tu planoucí touhu zkusit štěstí ještě jednou. Možná příští rok, řekl Velšan. Dlažební závody byly vždy mojí první láskou v cyklistice. Věc s denními závody je, že jdete z bodu A do bodu B a je to za jeden den, je to spontánní. S etapovými závody, zejména teď Grand Tours, je spousta vypočítavosti, zdrženlivosti, „udělej tohle, udělej tamto“, zatímco jednodenní závody jsou „vyprázdnit nádrž! »

Tom Boonen, který je čtyři roky v důchodu, věří v Thomasovy šance: ” Můžete vyhrát Paříž-Roubaix, člověče, můžete snadno vyhrát Paříž-Roubaix. Geraint může vyhrát 25 klasik, když to zkusí, ale nejraději jede v červenci Tour de France, ve vedru, měsíc se potí na zadku, šest nebo dokonce dvanáct měsíců v roce hladoví (smích). Když skončíte s cílem druhé Tour, měli byste na klasice absolvovat několik let. Zavolej mi a já ti ukážu, jak se to dělá. Geraint Thomas, vítěz juniorů Paris-Roubaix v roce 2004, skončil sedmý mezi seniory v roce 2014. Dokáže se mu v roce 2022 proti specialistům na dlažební kostky dařit lépe?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *