“Kiki” opět žije v Koreji!

Kristina Mladenovicová, která se tento týden angažovala na turnaji WTA 125 v Soulu, se tento pátek dostala do semifinále po třísetovém vítězství (5-7, 6-2, 6-4) proti Japonce Naito. Pokud Francouzka získá titul, má jistotu, že se v dalším žebříčku vrátí na 75. místo světa.

Kristina Mladenovicová nabírá na síle. Bývalá francouzská jednička si na konci roku zapsala do kalendáře tři turnaje WTA 125. Během prvních dvou, posledních dvou týdnů v Angers a Limoges, se „Kiki“ pokaždé dostala do čtvrtfinále. Bohužel pro ni se to zastavilo jak v Anjou (porážka proti Číňance Zhang), tak v Haute-Vienne (kde ji porazila Belgičanka Van Uytvancková). V Soulu je však Mladenovicová stále ve hře, protože se rýsuje semifinále. Habs, která se propadla na 98. místo světa (na vrcholu své kariéry držela 10. místo žebříčku WTA), postoupila v pátek do semifinále po třísetové výhře nad Japonkou Yuki Naito (5-7, 6-2, 6-4 za 1h59 hry). Náš reprezentant, který už v prvním kole utrpěl (6-4, 5-7, 6-0 vítězství), aby porazil Korejce Na-Lae Han, 271. v průběžném pořadí, o své třetí čtvrtfinále během tří týdnů však musel v pátek znovu bojovat, aby se vymanil ze spárů 262. na světě. Mladenovicová před zahájením druhého a třetího setu prohrála s Naitovou 7:5 a ztratila jeden set na nulu.

První titul pro Mladenovicovou od roku 2017?

Naštěstí pro nasazenou jedničku dokázala zvednout laťku a udržet si tak svou pozici vítězstvím ve svém druhém souboji v řadě (byla vyňata z prvního kola) během tohoto Hana Bank Korea Open 2021. O postup do finále se 98. mistrovství světa postaví proti Rusce Jekatěrině Kazionové, který figuruje na 356. místě v hierarchii. V případě nového vítězství by se pak “Kiki” v neděli ve finále střetla s Finkou Kulikovou nebo Číňankou Zhu, které se proti sobě postaví ve druhém semifinále. Pokud Francouzka, která nehrála finále od porážky v minulém kole v Petrohradu v roce 2018, kde obhájila titul, vyhraje své další dva zápasy, získá v pondělí zpět své 75. místo na světě. A pokud by vyhrála svůj první turnaj od vítězství v Rusku v roce 2017, seveřačka by vsítila 125 bodů. Čeho při své cestě do Jižní Koreje nelitovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *