Le Graët opuštěný Comexem Federace?

V centru zmatku po jeho poznámkách o Zinedinu Zidanovi a novém usvědčujícím svědectví agentky Sonie Soudové vidí Noël Le Graët členy výkonného výboru Francouzské federace, kteří ho žádají o vysvětlení.

Noël Le Graët se stahuje smyčka. Důsledek třídenní sekvence, která by se mu mohla stát osudnou. Didier Deschamps v pondělí poprvé oznámil, že zůstane ve vedení francouzského týmu do června 2026 před valnou hromadou Francouzské fotbalové federace, aniž by o tom byl Comex informován. V neděli se pak prezident FFF nevhodně vyjádřil o Zinedine Zidaneovi a rozpoutal tak pořádnou bouři. Nakonec v pondělí agentka Sonia Soud vydala nové usvědčující svědectví pro bretaňského vůdce, kterého mladá žena označila za stalkera. “Vidí mě jako dvě prsa a zadek,” on hodil.

Vůdce 3F je zahnán ze všech stran. A podle France Info se zdá, že výkonný výbor federace povoluje. Ve skutečnosti by si několik jejích členů přálo, aby svolání mimořádného Comexu mohlo požádat Guingampaise o vysvětlení. Jean-Michel Aulas, prezident Olympique Lyonnais, a Philippe Diallo, viceprezident FFF, by byli mezi členy, kteří by se pokusili dotlačit Noëla Le Graëta k východu.

Slyšel ministr sportu?

Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéa-Castera v pondělí vyzvala výkonný výbor FFF, aby “přijmout odpovědnost”. Protože pokud se Noël Le Graët sám nerozhodne podat demisi, zůstává odvolání výkonného výboru jediným řešením jeho odvolání.

„Federální shromáždění musí být za tímto účelem svoláno na žádost čtvrtiny jeho členů zastupujících alespoň čtvrtinu hlasů, případně na návrh Vysokého úřadu pro fotbal, a to nejpozději do 2 měsíců. ; musí být přítomny nebo zastoupeny dvě třetiny členů Federálního shromáždění; o odvolání výkonného výboru musí být rozhodnuto tajným hlasováním nadpoloviční většinou odevzdaných hlasů, stanoví regulaci federace. Toto odvolání znamená odstoupení výkonného výboru a použití nových voleb v maximální lhůtě dvou měsíců. V případě odvolání jmenuje Federální shromáždění osobu nebo osoby odpovědné za aktuální záležitosti až do nástupu nově zvolených členů výkonného výboru. »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *