Loeb jezdí za Citroën

Odchod do důchodu ? Odchod do konkurenčního týmu? Konverze? Sébastien Loeb nedávno bilancoval a tyto možnosti jednu po druhé vyloučil, aby si konečně prodloužil potěšení s Citroënem. Alsaský jezdec se na své cestě k dobytí svého osmého titulu mistra světa na konci letošní sezóny rozhodl vrátit na další dva roky k dvojité šipce. Na obzoru se rýsuje volba vyhlášená jako jeho oblíbená rally v Německu.

Verdikt se očekával, v těchto dnech se musel rozhodnout Sébastien Loeb, pod tlakem Oliviera Quesnela, který chtěl v klidu a míru připravit budoucnost Citroën Racing. Sébastien Ogier po přesvědčivém vstupu do sezóny potvrdil svou roli, všechny oči se upírají na sedminásobného mistra světa, o své další budoucnosti ještě není příliš rozhodnuto. Sébastien Loeb, na vrcholu své slávy, v pokušení odejít do důchodu, aby si konečně užil rodinu, ale aniž by zavíral dveře přestavbě okruhu nebo nové výzvě WRC, pod jiným praporem se Sébastien Loeb konečně rozhodl pro stabilitu.

« Prošel jsem všemi fázemi, to se musím přiznat, se slabostí pro novou disciplínu… Ale mezi tím, co to říkám a dělám, to není totéž. Není snadné říct stop, říct si, že rally, no, už je konec…přiznává v rozhovoru zveřejněném tuto středu na jeho oficiálních stránkách. A pak se z hlediska mých výsledků nedá říct, že jsem v sestupné fázi. Vedu šampionát. Určitě to letos není jednoduché, ale stále jsem napřed a doufám, že to tak zůstane. […] Přemýšlel jsem o nových výzvách, ale nakonec odkládám… a to je v pořádku. Ulevilo se mi, že jsem se takto rozhodl a pokračuji. »

« Skvělý velvyslanec »

Mezi detaily, které při jeho rozhodování zavážily, byla revize nařízení o pořadí odletů, diktovaná v budoucnu výkony pilotů na shakedownu. ” S tím, jak se do šampionátu zapojí více výrobců, konkurence v nadcházejících sezónách zesílí. Zejména proto, že se změnou pravidel v roce 2012 na startovním pořadí budou muset všichni závodníci bojovat za rovných podmínek. Abych jim mohl čelit, věřím Citroënu, týmu, který dobře znám, a DS3 WRC, vozu, který jsem vyvinul s Citroën Racing.“, píše zájemce v tiskové zprávě s razítkem Citroën. Sébastien Loeb, věrný dvojité šipce od roku 2001 a titulu juniorského mistra světa, se rozhodl zůstat minimálně další dva roky v týmu, který ho proslavil. Volba, kterou v Reds samozřejmě vítáme.

« Sébastien Loeb je impozantní ambasador značky. Jeho obraz a náš jsou dnes silně propojeny. Ztělesňuje drzost, sportovnost, ducha soutěžení, hodnoty, které jsou nám drahé. Jsme hrdí na jeho loajalitu k Citroënu a na to, že bude pokračovat ve své kariéře s týmem, který ho nese od jeho debutu.nadšeně Frédéric Branzet, generální ředitel Citroënu. V honbě za osmým mistrovským titulem v této sezóně bude dvojice Loeb-Elena – kteří mají 27 bodů před svým nejbližším pronásledovatelem před sebou pět soutěží – usilovat o deset titulů WRC do konce roku 2013. tohoto výjimečného dua, Očekává se, že se otočí tento víkend v Německu.

« Vím, že v Německu na mě všichni čekají. Na těchto silnicích jsme nikdy nebyli poraženi, ale série jednoho dne skončí. Je na nás, abychom udělali vše pro to, abychom to udrželi“Navlékněte trofej osmkrát, v ulicích Trevíru neporaženi od roku 2002.” Konkurence se přiostřuje. Letos je tu další neznámý faktor s příchodem nových asfaltových WRC. Nicméně zůstávám docela v naději. Německá rally se mi moc líbí. Je to pro mě speciální test. Tam mě vždy velmi podporovali moji fanoušci a právě na těchto silnicích jsem vybojoval své první vítězství v mistrovství světa. » Od Monte-Carla 2006, které vyhrál Marcus Grönholm na Fordu, nebyl Sébastien Loeb na asfaltu nikdy poražen. Není to tento víkend, kdy by jeho hegemonie měla být podkopána…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *