Loeb: „Nová výzva“

Den po prodloužení smlouvy s Citroënem se Sébastien Loeb na dotaz svého týmu svěřil a předal klíče od svého rozhodnutí. Alsasan, který nasbíral dva roky ve prospěch dvojité šipky, se rozhodl pro „“, sveden skupinou, jejíž „“ zasáhlo značku. “, trvá na svém sedminásobný mistr světa.

Proč jste se rozhodl vrátit do WRC?
Volba nebyla snadná… Už jsem musel vědět, jestli chci pokračovat v rally nebo jezdit na okruhy. Začátkem roku jsem začal hledat východiska, jen abych si zajistil záda. Čím víc se ale blížila hodina rozhodnutí, tím těžší pro mě bylo vybrat a ukončit rally, jít dál a jít dál.

Co naklonilo misky vah ve prospěch Citroënu?
Zjistil jsem, že mám na výběr mezi dvěma týmy. Oba projevili velké odhodlání mě přesvědčit. Nabídli mi dvě velmi odlišné příležitosti. V Citroënu byla zaručena kontinuita, což dobře vím a zvolil jsem tuto možnost.

Volkswagen, který se má objevit v roce 2013, vás v jednu chvíli opravdu zlákal, že?
Teď jsem prakticky na konci kariéry. Nemohu se projektovat déle než dva roky… Stál rok závodění za to, abych přerušil všechna pouta, která mám s Citroënem, vše, co jsme společně vybudovali, zvláště naši společnou image? Při výběru mi pomohl Citroën a skupina PSA svou motivací a nadšením. To mě přimělo rozhodnout v jejich prospěch.

Máte záruky na další dvě sezony?
Je před námi nová výzva, takže jsem zpět v rally režimu. Odtud pro mě byla nejatraktivnější trať Citroënu. Na budoucích cílech se ve skupině skoro všichni shodneme. Chci dál vyhrávat, to tady chtějí všichni. Všichni máme stejný cíl, takže se zdá jako dobrý nápad pokračovat.

Byli jste nuceni se rychle rozhodnout?
Termín záležel jen na mně, ale v určité chvíli jsem si řekl, že si musím vybrat. Všichni čekali na mou odpověď, dal jsem si čas na rozmyšlenou, a je to, je rozhodnuto!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *