Loeb-Ogier, to explodovalo!

Válka nervů je u Citroënu v plném proudu. Více než problém bohatých, vyhrocená rivalita mezi Sébastienem Loebem a Sébastienem Ogierem dosáhla v pondělí bodu zlomu, když Alsasan prostřednictvím tisku vyzval svého týmového kolegu, aby opustil francouzský tým. Ogier, vítěz německé rally o tomto víkendu, narážel na týmové pokyny příznivé pro jeho seniora.

Více než víkend plný oslav to měla být historická rally. Díky vítězství Sébastiena Ogiera v Německu překonal Citroën Racing rekord v počtu vítězství ve WRC, který dosud držel Ford. Francouzský tým zaznamenal své 78. vítězství za 10 let závodění, zatímco americký tým vyhrál 77 za 23 let. Problém: současnost děsně předběhla příběh, s další epizodou vnitřního boje mezi dvěma Sébastieny, Loebem a Ogierem. Tentokrát už kapka vody vázu opravdu přetekla. Večer prvního dne by byly vydány pokyny ke zmrazení pozic, zatímco Loeb počítal pouze… 7″4 před svým týmovým kolegou.

Gapençaisové se nehádali. Ale pak už vůbec ne. “Půjde plakat, řekne, že potřebuje instrukce, protože ho bude otravovat jeho malý spoluhráč.”, prohlásil v pátek večer před kamerami TF1. Ogier se v sobotu nenechal zmást a zaútočil, dokud mu Loebův defekt otevřel cestu k vítězství. Olivier Quesnel, šéf týmu, spekuloval, o čemž svědčí jeho pondělní poznámky Skupina. „Kdybych to měl udělat znovu, udělal bych to znovu, protože bez pokynů by nám vítězství mohlo uniknout (…) Mou úlohou není upřednostňovat jednoho jezdce před druhým, ale bránit image Citroenu. » Jaro vypuklo příliš pozdě a pravděpodobně vyvolalo jednu z největších rivalit mezi týmovými kolegy v nedávné historii WRC.

Loby: “Už jsem mu řekl, aby šel jinam”

Také ve sloupcích našeho kolegy Daniel Elena přidala posvátnou vrstvu. Spolujezdec sedminásobného mistra světa svolával k debatám interní kuchyni týmu Citroën a vzpomínal na grilovačky, které pravidelně doma pořádal mezi dvěma francouzskými posádkami. „Organizováno“, protože to je nyní minulostí: “Je po všem. Není problém pozvat Juliena Ingrassia.” (poznámka, Ogierův druhý pilot), ale ne Ogier! Už nemluvíme (…) Nazval nás truchlícími! Za našich sedm titulů ale nikomu nedlužíme! »

V rozhovoru poskytnutém Nejnovější zprávy z Alsaska: “Není to na mně, abych rozhodoval. Ale už jsem vám říkal, že přijel z Citroënu, aby se podíval jinam. Bylo by to jednodušší…” Trest byl zrušen a sám Ogier je zjevně stále více nakloněn tomuto scénáři. “Dveře do ostatních týmů jsou dokořán, musím si vyjasnit situaci v Citroënu a dokončit sezonu.” naznačil v neděli večer do mikrofonu RTL. Uvidíme později. »

Je těžké s někým souhlasit nebo nesouhlasit. Ogierova reakce bude nepochybně mnohým připadat přehnaná, ale existují i ​​předchůdci. Loeb v minulé sezóně v Jordánsku neváhal pošťouchnout svého týmového kolegu, aby akci vyhrál, zatímco jeho nejmladší byl před ním. Letos se vzbouří v Mexiku, kde Alsasan donutil Ogiera k opuštění v srdci urputného boje. Druhý jmenovaný byl opět ve vedení. Poslední zádrhel před Německem, druhý Sébastien pak dobrovolně ztratil čas na rally Acropolis, před více než dvěma měsíci, aby nechal Loeba otevřít trať a zamést. Tento víkend tlakový hrnec explodoval. Nahrávka se zdá být tak vzdálená od myslí lidí, že bychom na ni málem zapomněli. Citroën především riskuje, že rychle zapomene jméno muže, který mu přesto umožnil vstoupit do historie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *