Loeb rozhodne

Sébastien Loeb si po skončení sezóny s Citroënem nevybral, jakým směrem se bude ve své kariéře ubírat. Odchod do důchodu nebo kontinuita? S dvojitou šipkou nebo pod jinou vlajkou? Alsasan by měl brzy promluvit pod tlakem Oliviera Quesnela, který by rád připravil budoucnost Reds.

Konec napětí se nezadržitelně blíží. Sébastien Loeb, který je na cestě za osmým mistrovským titulem vystřelen jako střela, vede aktuální šampionát o 27 délek před svým nejbližším pronásledovatelem Mikko Hirvonenem a musí se o své budoucnosti rozhodnout velmi brzy. Deset let po titulu juniorského mistra světa nebyl alsaský jezdec nikdy tak v pokušení odchodu do důchodu, který nyní touží po větším klidu se svou rodinou. Pouze jeho vášeň pro soutěže ho již v minulosti přiměla k tomu, aby se znovu přihlásil. A postižený by mohl v krátké době recidivovat.

« Čekají na mé rozhodnutí, takže bych to měl udělat do příštího týdnepřiznává Sébastien Loeb na stránkách časopisu Autosport. Musel bych se rozhodnout, zda zůstat u Citroënu, zůstat v rally nebo odejít do důchodu, abych mohl dělat něco jiného. Jisté je, že řídit nepřestanu. „Na konci roku je sedminásobný mistr světa povolán k rozhodnutí. Před německou rally, naplánovanou na 19. až 21. srpna, pokud to bude možné. ” Doufám, že s námi zůstane, ale uvidíme, vydechne Olivier Quesnel na oficiálních stránkách WRC. Je s námi deset let a jednoho dne přestane. Pokud odejde, budeme muset vyhrát bez něj. Ale mým cílem je najít dohodu s Loebem a nebudu mluvit o možných jezdcích, kteří ho mohou nahradit. »

Pokud by opustil svůj oblíbený tým, který měl v této sezóně někdy těžké časy s bílými kartami, které zanechala dvojitá šipka Sébastienu Ogierovi, není pochyb, že Sébastien Loeb najde tým hodný jeho ambicí. Před několika lety se Ford Francouzovi dvořil a mohl by být v pokušení vrátit se do úřadu, když člověk ví, jaký obdiv chová Malcolm Wilson k Haguenauovu synovi. Další možná výzva – jistě vzdálenější – výzva Volkswagen, zatímco Kris Nissen a jeho posádka připravují svůj comeback na rok 2013“. Je jasné, že by to pro mě mohla být dobrá příležitostpřiznává Alsasan. Musím si to promyslet a vědět, jestli chci pokračovat. Budu o tom v příštích dnech přemýšlet. „Rozhodující dny pro francouzský motorsport…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *