Lotto-Soudal: Gilbert se vzdává na Tour of Flanders

Toto pondělí cyklistický tým Lotto-Soudal oficiálně oznámil neúčast Philippa Gilberta na příštím kole Kolem Flander. Belgičan se také rozhodl pro pauzu.

Philippe Gilbert je unavený. Cyklista, rezident týmu Lotto-Soudal, měl poměrně komplikovaný začátek sezóny, zejména neuspokojivý výsledek v Miláně-Sanremu a poté dva po sobě jdoucí odstoupení, v E3 Saxo Bank Classic a Gent-Wevelgem. v důsledku toho rozhodla se vzít si chvíli pauzu, aby nabrala co nejvíce sílyfyzické i psychické. Belgičan, který se tuto neděli vzdá Tour of Flanders, by neměl být ve hře ani pro zbytek flanderských klasik a možná ani Ardeny. To každopádně vysvětlil sám dotyčný principál na oficiálních stránkách svého současného týmu.

“Není to vůbec dobré”

Philippe Gilbert ve skutečnosti prohlásil zejména: „ S týmem jsme se dohodli, že si teď dám pauzu, protože se nedaří. Už je pár týdnů nemocný. Dali jsme si čas na analýzu všeho, co jsme mohli analyzovat, a nejlepším vysvětlením je, že jde o nedostatek duševní a fyzické svěžesti. Myslím, že je to kvůli veškeré práci, kterou jsem odvedl od loňského pádu na Tour de France. zůstávám člověkem. Udělal jsem spoustu práce, aniž bych opravdu odpočíval, protože týdny, kdy jsem nejezdil na kole, jsem nakonec dělal spoustu práce s fyzioterapeutem, různými specialisty atd. Tehdy došlo k chybné diagnóze kolene. Neuvědomili jsme si závažnost tohoto druhého pádu. Nakonec to bylo mnohem vážnější, než jsme si mysleli. Možná jsem pak měl zastavit sezónu 2020. »

“Moje představa je vydržet 4-5 dní bez kola”

Belgičan se také svěřil, že se nemusí nutně vzdát Arden: ” Moje představa je udělat 4-5 dní bez kola a pak začít zase jemně trénovat. Ardenské klasiky jsou stále možné, ale je ještě příliš brzy mluvit o specifikách. Chci se cítit a mít 100% hlavu, abych mohl hrát roli ve finále závodů. Proto trénuji. »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *