Trulli

Mercedes, znepokojivý poplach pro Hamiltona

Nový týmový kolega Lewise Hamiltona George Russell není příliš optimistický ohledně šancí Mercedesu dohnat konkurenci, zejména Ferrari.

Zavádějící výsledek? Se třetím místem pro Lewise Hamiltona a čtvrtým místem pro jeho týmového kolegu George Russella nebyla první Velká cena sezóny 2022 pro Mercedes katastrofální. Stále je to znepokojující, protože Stříbrné šípy ukázaly na Ferrari jasné zpožděnístejně jako na Red Bulls, jejichž technické problémy v závěru závodu trochu narušily čtení pořadí.

„Čeká nás spousta práce. Máme velký výkonnostní deficit“ řekl Hamilton po závodě v Bahrajnu. Skutečnou otázkou ale spíše je, kdy se Mercedesu podaří dohnat své soupeře. Gunther Steiner, šéf Haasu, věří, že hierarchie by měla být tento víkend v Jeddahu stejná a že bude nutné počkat na změny provedené na vozech během sezóny, aby se věci změnily.

Kdy je vyvíjíte?

Zdá se, že George Russell souhlasí, ale mladý Angličan neprojevuje znepokojivý optimismus. „Doufáme, že se to stane co nejdříve“ řekl bývalý pilot Williamsu o vývoji hierarchie. “Ale není důvod, proč by to takhle nemělo pokračovat celý rok”dodal Russell, který proto zvažuje možnost, že Mercedes bude v průběhu sezóny zaostávat za Ferrari a Red Bull.

„Je slibné vidět, že ostatní vozy měly stejný problém a podařilo se jim ho opravit, což znamená, že existuje řešení. pokračuje. Ale máme problém to najít. Bylo by skvělé, kdybychom problém vyřešili při testování, kde jsme tolik běhali, ale vlastně nevíme, jak dlouho to bude trvat. »

Lídr týmu Toto Wolff se snaží mluvit pozitivněji a poukazuje na to, že výhoda Ferrari díky jejich motoru (který pohání i Alfu Romeo a Haas, které si vedly na Sakhiru velmi dobře) pro něj nebyla tak důležitá. “Nemyslím si, že je mezi motory od různých výrobců významný rozdíl, i když je pokrok Ferrari evidentní.” prohlásil. Myslím, že jsme měli pravděpodobně příliš mnoho ploutví. Měli jsme příliš velký odpor a je to jen proto, že nám právě teď dochází díly a snad to napravíme. » Ne však pozdě.

Přečtěte si také:“S Verstappenem to bylo horké!”Leclercův převrat!Hamilton-Verstappen, pravda vychází najevo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *