Messi brzy prezident Argentiny?

 

Velký strůjce argentinského světového titulu v Kataru Lionel Messi je nyní zbožňován daleko za hranicemi fotbalové sféry.

12. července 1998, v den prvního titulu mistra světa francouzského fotbalového týmu, nápis „Zidane president! to bylo promítáno na Arc de Triomphe v Paříži k národní euforii. O 24 let později cítí argentinský lid stejnou hrdost a zbožňuje svého prvního dobrodince: Lionela Messiho, kapitána a skutečného dirigenta Albiceleste, potřetí v historii vysvěceného 18. prosince v Kataru.

Ne méně než pět milionů Argentinců vyšlo do ulic Buenos Aires, aby oslavili toto vítězství na mistrovství světa. A mezi těmito pěti miliony spokojených fanoušků by mnozí byli připraveni hlasovat pro Lionela Messiho, pokud by zítra kandidoval na prezidenta Argentiny. Bez jakýchkoliv politických úvah.

Průzkum, který provedla společnost pro výzkum veřejného mínění Giacobbe Consultores, ukazuje, že 44 % Argentinců by se přiklánělo k volbě La Pulgy do čela země. Pouze 38 % dotázaných (panel 2 500 lidí) o tom neuvažuje, když 17,5 % zůstává nerozhodnutých. Proti politickým postavám v simulaci prvního kola prezidentských voleb by Lionel Messi získal 37 % hlasů, proti 12 % ve prospěch krajně pravicového poslance Javiera Mileie a 11 % pro bývalého prezidenta a současného viceprezidenta. Cristina Kirchnerová.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *