Misano, záleží na nich

 

Velká cena San Marina není ani víc, ani míň než přídavek Velké ceny Itálie v srdci Alp. Marco Simoncelli a Andrea Dovizioso proto budou chtít tento víkend v Misanu zazářit, ale ne tolik jako jejich krajané Valentino Rossi a Loris Capirossi… Casey Stoner se bude snažit pokračovat ve svém tempu poté, co vyhrál poslední tři závody.

Tento víkend slibuje 15. Velká cena San Marina vzrušení zejména pro dva jezdce. Casey Stoner, lídr třídy MotoGP a vítěz posledních tří závodů, bude zjevně mužem, který bude poražen, těsně následovaný svými ambicemi týmovými kolegy Dani Pedrosou a Andrea Dovizioso nebo Yamahy Jorge Lorenza a Bena Spiese. Pozornost fanoušků ale jistě zaujmou Valentino Rossi a Loris Capirossi.

Teprve 6. v Mugellu na začátku července má „Doktor“ v úmyslu udělat maximum, aby zazářil doma na své Ducati. Delikátní mise, zatímco Desmosedici minulý týden na trati Indianapolis opět vypadali, že mají velké potíže. „V Indianapolis to bylo velmi těžké a rádi bychom se sem dostali v lepší formě. slibuje devítinásobný mistr světa, vítěz v San Marinu v letech 2008 a 2009, na oficiálních stránkách MotoGP. Víme, že nás čeká spousta práce. Prozatím se musíme posunout vpřed s vědomím, že naše výsledky nemusí být uspokojivé. Děláme vše, co můžeme, na trati i v továrně, a tento víkend do toho dáme všechno. »

Valentino Rossi, jehož přístav odjezdu není daleko od Misana. ” Je to důležitý okamžik pro mě, pro Ducati a pro fanoušky. Přijde nás podpořit mnoho lidí, ale letos jsme jim bohužel nedokázali nabídnout dobré výsledky. Musíme v této Grand Prix vyzkoušet všechno, pro všechny lidi, kteří tu budou. » Cíl sdílel Loris Capirossi, který v neděli pojede svou poslední Grand Prix v zemi.

Capirossiho slzy, Rossiho pocta

“Je těžké o tom mluvit po 22 sezónách, ale tento víkend to bude můj poslední závod v Itálii.” Rozhodl jsem se skončit. Takže je trochu zvláštní, když slyším ostatní jezdce mluvit o testování nových motorek, protože já už tu nebudu.“, přiznal na čtvrteční tiskové konferenci jezdec týmu Pramac. ” Chci říct, že tato sezóna je velmi těžká, nenašli jsme řešení, jak jet rychleji. Zbývá šest závodů a já udělám maximum, pro sebe i pro tým. Budu se snažit dosáhnout dobrých výsledků. »

Korunovaný mistr světa ve svém prvním roce závodění ve třídě 125 ccm, v roce 1990 – výkon, který sám „Doktor“ nedokázal – Loris Capirossi ve své kariéře korunoval tři tituly mistra světa (dva ve 125 ccm, jeden ve 250 ccm), získal 29 Grand Prix a podepsal 41 pole position. „Hodně jsem o tom přemýšlel a myslím, že je to správné rozhodnutí. Je tu spousta velmi silných a velmi rychlých jezdců“ dodal a oslovil Rossiho, Pedrosu, Spies a Stonera, kteří byli po jeho boku. „Chci také požádat o pomoc v posledních několika závodech, protože jsem se zastavil na 99 stupních vítězů! »uzavřel s úsměvem po prolitých slzách dojetí.

„Mám na něj tolik vzpomínek. Pamatuji si jeho první závod v Suzuce ve 125ccm a byl jsem velkým fanouškem Capirossiho, když byl Biaggiho rival! »ze své strany reagoval Rossi. „Bylo skvělé bojovat proti němu na trati. Měli jsme spoustu duelů v závěrečných kolech a pamatuji si naši bitvu ve 250 ccm o šampionát v roce 1999, poté v 500 ccm. Pamatuji si také Mugello a Sepang 2006, kde jsme bojovali až do posledního kola. Myslím, že je to jeden z nejlepších jezdců v našem sportu. » Pocta od šampiona k šampionovi, která stojí za všechny řeči.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *