Mladenovicová žádný titul v Soulu

Zatímco měla možnost ukončit období blízké pěti letům bez titulu, Kristina Mladenovicová neuspěla ve finále turnaje WTA 125 v Soulu proti Číňance Lin Zhu ve zrychleném finále.

Kristina Mladenovicová si na trofej bude muset ještě počkat. Odstavena od titulu na okruhu WTA poté, co porazila Julii Putincevovou ve finále petrohradského turnaje v lednu 2017, rodák ze Saint-Pol-sur-Mer nedokázal překonat Číňana Lin Zhu, ale při titulovém zápase v Soulu se umístila níže než ona, na 142. až 98. místě. Zápas, který začal jako noční můra pro Habs, kteří, když nedokázali dostat soupeře do problémů při jejich podání, připustili své tři závazky v prvním kole. Kristina Mladenovicová se bránila zuby nehty, ale po pouhých 31 minutách tvrdě podlehla a zaostala. Reakce nasazené jedničky byla okamžitá, když poprvé proměnil brejkbol v první hře druhého setu. Dvojka v jihokorejském turnajovém pořadí však okamžitě odskočila na jeden zápas.

Mladenovic přistál

Poté, co promarnila dvě šance na podání Lin Zhu, dokázala Kristina Mladenovicová jít do vedení čtyři hry na dva. Od té chvíle byl konec zápasu pro Francouzku černou dírou. Číňané ve skutečnosti zpřísnili hru, aby potopili čtyři hry v řadě a dokončili zápas. Poté, co zrušil svou pozdní přestávku v bílé hře, 142. mistrovství světa ukončuje debaty o nasazení Habs (6-0, 6-4 v 1h19′). Navzdory této porážce ve finále Kristina Mladenovicová se toto pondělí posune v žebříčku WTA mírně nahoru se ziskem dvanácti míst a bude usilovat o 86. místo na světě. Jeho soupeř mezitím poskočí o 28 míst, aby se posunul o něco blíže světové top 100, přičemž v příští aktualizaci žebříčku bude 114.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *