MotoGP: Malajsie zůstává v kalendáři

Velká cena Malajsie, která je v kalendáři MotoGP přítomna od roku 1991, navzdory dvěma po sobě jdoucím zrušením spojeným s pandemií koronaviru, si udrží své místo minimálně do roku 2024.

Malajsie a MotoGP, příběh bude pokračovat ještě několik let. Velká cena Malajsie, která v posledních dvou sezónách chybí v kalendáři mistrovství světa kvůli pandemii koronaviru, se vrátí na okruh v Sepangu 23. října, bude to dvacátý a předposlední závod sezóny 2022. Dorna Sports, promotéři mistrovství světa , tuto středu formalizovalo novou smlouvu s hřištěm nacházejícím se 45 kilometrů jižně od Kuala Lumpur pro sezóny 2023 a 2024.

„S potěšením potvrzujeme, že Velká cena Malajsie zůstane v kalendáři minimálně do roku 2024, Dorna Sports to uvedla v prohlášení. Malajsie je pro MotoGP životně důležitým trhem a je potěšením závodit v Sepangu a vidět neuvěřitelnou vášeň fanoušků plnících tribuny. »

Jednání do budoucna jsou již otevřena

ročník Velké ceny Malajsie v roce 2022, který bude moci počítat s podporou národní ropné společnosti Petronas. Společnost, která na konci sezóny 2021 uzavřela sponzorské aktivity s týmem SRT angažovaným ve třech kategoriích, bude letos i pro nadcházející titulním partnerem akce.

“Být hlavním sponzorem nabízí společnosti Petronas jedinečnou příležitost spojit se s velkým publikem šampionátu a předvést naši značku a produkty,” řekla Datin Anita Azrina Abdul Aziz, manažerka komunikace ropné skupiny.

Tato dohoda mezi Dorna Sports a okruhem v Sepangu je však pouze prvním krokem. Ve skutečnosti již mezi oběma stranami začala jednání o novém prodloužení, které by se týkalo sezón 2025 a 2026 mistrovství světa MotoGP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *