Nadalův trenér pozitivní na Covid-19

Carlos Moya, trenér Rafaela Nadala, byl také pozitivně testován na Covid-19, den po oznámení Mallorčana.

Po pomalém návratu do školy v Perském zálivu, který ho zavedl do Abu Dhabi a Kuvajtu, Rafael Nadal se svými nezdary ještě neskončil. Sportovně utrpěl v pátek dva neúspěchy proti Andymu Murraymu a poté v sobotu proti Denisi Shapovalovovi. Podle jeho vlastního přiznání bývalá světová jednička žije“ nepříjemné časy« . Tito nejsou připraveni vyrazit, protože při svém návratu na španělskou půdu oznámil, že byl pozitivně testován na Covid-19. Špatné zprávy, které by mohly ovlivnit jeho účast na nadcházejícím Australian Open, které se bude konat ve druhé polovině ledna 2022.

Toto úterý, den po tomto oznámení, jeho trenér Carlos Moya to také sdělil prostřednictvím svého účtu Cvrlikání brzy odpoledne pozitivní výsledek po návratu do Španělska. « Ahoj všichni, chtěla jsem vám říct, že i já mám pozitivní vztah k Covidu. V neděli, když jsem přistál na Mallorce s některými příznaky, měl jsem negativní test. O pár hodin později, když byl v týmu potvrzen pozitivní případ, jsem provedl PCR a výsledek je pozitivní“ napsal zejména bývalý vítěz grandslamového turnaje na Roland-Garros v roce 1998, než podrobně popsal zvláště bolestivé neduhy, které ho postihly.

Termín návratu definitivně odložen

Přestože byl Carlos Moya očkovaný (dvěma dávkami), byl rád, že i přes horečky, silné bolesti hlavy a celého těla, mimo jiné, nemusí být hospitalizován. Bez tohoto pozitivního testu by nikdy nehádal, že se nakazil Covid-19. Svůj projev zakončil přáním svým fanouškům veselé Vánoce a skvělý závěr kalendářního roku. Žádné slovo však o obnovení soutěží pro Rafaela Nadala. Návrat Španěla do práce, který byl původně plánován na 3. ledna na turnaji ATP 250 v Melbourne, se bezpochyby odloží.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *