Napříč Flandry: Vítěz Van Baarle po samostatném nájezdu

Dylan van Baarle, který startoval sám 53 kilometrů od cíle, zvítězil v A Travers la Flandre. Christophe Laporte se zdržel, když se peloton vrátil na druhé místo před Timem Merlierem.

Dylan van Baarle udělal pekelné číslo. Nizozemský jezdec, který se již účastnil několika pokusů o únik, zkoušel své štěstí sólo více než 50 kilometrů od cíle v A Travers la Flandre a využil apatie oblíbených týmů, které už nikdy nikdo nespatřil. 75. ročník závodu sporný mezi Roeselare a Waregem, který začal velmi rychlým tempem, až do té míry, že ojedinělé pokusy o únik selhaly v prvních 55 kilometrech. Pouhých 108 kilometrů před cílem zahájil tým Ineos Grenadiers, který není zvyklý zářit v klasikách a jednodenních závodech, nepřátelství s Ethanem Hayterem. Belgičané Florian Vermeersch a Jelle Wallays, kteří šli velmi rychle proti, se spojili s Britem a vytvořili první vážný průlom dne. Po chvíli snahy o spojení musel Nils Eekhoff z týmu DSM uznat porážku a po sedmi kilometrech „lovu brambor“ utnul své úsilí.

Ineos Grenadiers vzali závod na vlastní pěst

Zatímco Florian Vermeersch se snažil držet krok s tempem dvou souputníků z úniku, skupinou otřáslo několik havárií, které přivedly do potíží zejména sprintery Mattea Trentina a Eliu Vivianiho. Vedoucí trio však na předních liniích dlouho nevydrželo, do stoupání na Taaienberg mu chyběly dva kilometry. Bankrot Ethana Haytera však neutlumil ambice týmu Ineos Grenadiers, když Dylan Van Baarle poprvé zkoušel štěstí po boku Dylana Teunse. Jakmile pokračoval, Holanďan potvrdil, že má více nápadů, počínaje Nilsem Polittem, Timem Wellensem, Stanem Dewulfem a Alexanderem Kristoffem. V Berg Ten Houte pokračovalo kvarteto, ale zbývalo 52 kilometrů do cíle. Dylan van Baarle se nebojácně pokusil o štěstí ještě jednou, ale tentokrát sám. Poté, co se Mathieu van der Poel pokusil dostat zpět od svého krajana, utrpěl poruchu a musel se rozhodnout pro místo ve třetím nadhozu závodu. Jezdec týmu Ineos Grenadiers velmi rychle získal náskok asi třiceti sekund na skupinu asi třiceti jezdců.

Van Baarle nedal nic, aby vyhrál

Trio Victor Campenaerts, Luke Durbridge a Ivo Oliveira uniklo s nadějí, že se Nizozemci pomstí. Nils Politt, Daniel Oss a dokonce i Greg Van Avermaet se pokusili navázat spojení, ale bez úspěchu ve flanderských horách. Útoky se množily za Dylanem van Baarlem, ale bez úspěchu as postupnou reorganizací za Nizozemcem. Když už nebylo co ztratit, Victor Campenaerts znovu zkusil štěstí na vlastní kůži, ale úspěch se nedostavil. Zatímco Dylan van Baarle si mohl vychutnat své vítězství, první pro svůj tým na klasice od Elia Vivianiho v Plouay v roce 2017, Christophe Laporte všechny překvapil v posledním kilometru, aby se pak bránil návratu zbytku pole a obsadil druhé místo. těsně před Timem Merlierem, pro kterého se ve finále obětoval Mathieu van der Poel, aby obnovil protiútokovou skupinu 600 metrů od cíle. Pár dní před Tour of Flanders nebyli na večírku oblíbení Julian Alaphilippe nebo Mathieu van der Poel a pocty přenechali outsiderovi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *