Neslavný francouzský tenis v roce 2021

Francouzských satisfakcí je v roce 2021 málo. Kromě nejlepších Arthura Rinderknecha, Benjamina Bonziho a Huga Gastona se francouzský tenis propadá o něco více do výsledkové krize.

Úpadek francouzského tenisu nabírá trochu větší váhu. Poprvé od roku 1980 žádný italský zástupce nepostoupil do druhého týdne grandslamu. Nejočekávanějším zklamáním jsou Arthur Rinderknech (58.) a Benjamin Bonzi (64.), kteří musí zapálit hrdou svíčku. Oba muži jsou jediní Francouzi v Top 100, kteří v roce 2021 překonali hranici 50 vítězství. Rinderknech byl také oceněn poprvé v dresu francouzského daviscupového týmu. Po nadějném startu na okruhu potvrdil také Hugo Gaston (67.). Ten, kdo vtrhl na plátno na Roland-Garros 2020, opět zazářil v Paříži a po hrdinské cestě se dostal do čtvrtfinále Rolex Paris Masters. Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert si ve francouzském tenise počínají velmi dobře. Dvojice, která byla zvolena oblíbeným týmem fanoušků pro rok 2021, vyhrála čtyři tituly, včetně Roland-Garros a Torino Masters.

Pikové zklamání

Gaël Monfils (21.), první francouzský hráč v žebříčku ATP, měl od začátku smíšený rok s noční můrou. To, že má špatnou formu (tři vyhrané zápasy do července), marně, jako Benoît Paire (46.), který se také dokázal postupně zotavit po 17 porážkách ve svých prvních 19 výjezdech. Ugo Humbert (35.) byl očekáván, protože Messin může v budoucnu nést modro-bílo-červenou vlajku na hřištích. Nepodařilo se mu trvale vyhrávat a má zápornou bilanci (19 výher, 21 porážek) i přes několik výbuchů v Halle, kde získal titul, a na olympijských hrách, kde jeho dobrodružství skončilo ve čtvrtfinále. Bude potřeba žehlit i pro ostatní. Adrian Mannarino (71.) a staří slávisté francouzského tenisu tam nebyli: Richard Gasquet (87.), Gilles Simon (122.), Lucas Pouille (155.) a Jo-Wilfried Tsonga (263.). Na začátku roku úspěšný Jérémy Chardy (107.) mezitím předčasně přerušil kariéru kvůli komplikacím souvisejícím s Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *