Neymare, silná zpráva

 

Stejně jako Kylian Mbappé se i Neymar hodlá vrátit do PSG co nejdříve po mistrovství světa. Brazilec by měl nastoupit již tuto středu proti Štrasburku.

Christophe Galtier citoval a “silný signál” vyjádřit se k návratu k tréninku Kylian Mbappeve středu, necelých 72 hodin poté, co Francie prohrála finále mistrovství světa. Pro Neymarsituace není úplně stejná, ale Brazilec je na stejné vlnové délce jako jeho spoluhráč: chce se vrátit na hřiště PSG strávit zklamání z mistrovství světa co nejdříve.

Stejně jako Mbappé by tedy měl Neymar nastoupit již tuto středu večer proti Štrasburku kvůli obnovení Ligue 1. Dalo by se tušit, že PSG by se svým číslem 10, zraněným během mistrovství světa, přijalo určitá opatření, ale zdá se, že vše je pod kontrolou.

« Psychicky chce opravdu hrát.”

“Všichni jsme viděli jeho zranění a velmi oteklý kotník, ale dokázal odehrát dva zápasy.” Galtier to komentoval na úterní tiskové konferenci. Viděli jsme nádherný gól, který dokázal vstřelit (proti Chorvatsku, pozn. red.). Bohužel za tím stálo toto vyřazení Brazílie. To znamená, že se mezitím dokázal sám vyléčit. Měl dvanáct dní řezání, během kterých zůstal doma v Brazílii obklopen svým lékařským týmem, aby ošetřil tento kotník. Když se 22. prosince vrátil do tréninku, pracoval uvnitř, než pokračoval normálně, bez omezení. Fyzicky je v pořádku, kotník je v pořádku a psychicky chce opravdu hrát, takže pozitivní. »

Kromě Neymara a Mbappého bychom v pařížské jedenáctce měli najít další dva globalisty s Marquinhosem a Vitinhou. V týmu jsou také Keylor Navas, Achraf Hakimi, Danilo Pereira, Carlos Soler a Pablo Sarabia, kteří by měli začínat z lavičky. Pouze Lionel Messi logicky chybí. Mistr světa z roku 2022 se očekává v Paříži začátkem ledna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *