Trulli

“Novinky” od Shuai Peng

Měsíc a půl po zveřejnění pro čínský režim ostudné zprávy na sociálních sítích zůstávají podmínky tenistky Shuai Peng velmi nejisté.

Po dnech a týdnech absolutního ticha se Shuai Peng tuto neděli znovu vynořil prostřednictvím videa zveřejněného na Twitteru reportérem čínského státního média Global Times. Takzvaný Qingqing Chen tak zprostředkovává obrazy „ miluješ přítomen na propagační akci pro etapu severského lyžování v Šanghaji, pořádané tuto sobotu. Zdroj, který dokázal zachytit diskuzi zejména mezi tenistou a ikonou NBA Yao Mingem.

Fotografie zveřejněná opět tuto neděli ukazuje, jak se zájemce usmívá ve společnosti dalších čínských šampionů a také slavného basketbalového giganta: navigátora Xu Lijia a bývalého stolního tenistu Wang Liqina. Snímek, který stejně jako výše zmíněné video nedokáže uklidnit mnoho příznivců bývalé světové jedničky v ženské čtyřhře, která se zdá být ve své zemi odsouzena k mlčení od začátku listopadu, a okamžité zveřejnění zprávy na síti Weibo neutralizováno.

Čekání na WTA

Shuai Peng poté odsoudil sexuální útoky, které utrpěl bývalý místopředseda vlády Zhang Gaoli, který je dodnes klíčovou postavou čínského režimu. Pokud Mezinárodní olympijský výbor (MOV) Thomase Bacha okamžitě po děsivém rozhovoru uskutečněném videokonferencí téměř před měsícem prohlásil, že je v této záležitosti úlevný, Asociace profesionálních tenistů (WTA) je znepokojena osudem mladé ženy a žádá o záruky na jeho svoboda projevu a pohybu. V kalendáři WTA pro první polovinu roku 2022 nejsou žádné čínské turnaje.

Přečtěte si také:Případ Shuai Peng: WTA čelí ČíněShuai Peng, nezvratný důkaz podle MOVShuai Peng a teď videa…Podivná zpráva připisovaná Shuai PengoviJe Shuai Peng bezpečný?WTA je znepokojena zmizením Shuai Peng

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *