Od Puniet k soudu

Spolu s Assenem je to jedna z historických nominací světového šampionátu, jedna z nejoceňovanějších jezdců. Česká Grand Prix se tento víkend jede v Brně na okruhu, který má v oblibě Randy de Puniet. Forfait na Laguna Seca před třemi týdny, vážně zasažený do prohlubně, se francouzský jezdec mohl vrátit. A tím znovu zahájit sezónu, která byla do té doby velmi chaotická.

Neštěstí. Randy de Puniet, autor delikátní první části sezóny, během prvních pěti kol roku musel čtyřikrát odstoupit a připsal si pouhých 15 bodů v devíti čestných závodech, také minulý měsíc utrpěl stopku v United United. Na okruhu Laguna Seca si jezdec týmu Pramac po pádu během kvalifikace vážně poranil pánev a následující den musel rezignovat na to, že vzdát Grand Prix. Rána do srdce pro ty, kteří už loni kalifornskou akci vynechali, pak oběť dvojité zlomeniny levé nohy po těžkém pádu na Sachsenringu.

O tři týdny později nastal čas pro Brno a Francouz zůstává nejistý. ” Bylo pro mě velmi těžké vynechat závod Laguna Seca, zvláště po práci odvedené v tréninku a kvalifikaci. Využil jsem těchto posledních dvou týdnů, abych navštívil svého lékaře a lépe porozuměl situaci své pánve.vysvětluje osoba na oficiálních stránkách MotoGP. Naštěstí nedošlo k žádné zlomenině, ale bolest je stále velmi přítomná. Dodržoval jsem a dodržuji denní terapeutický program, abych byl připraven na Brno.Moto v posledních závodech reagovalo dobře a byla by škoda nevyužít pozitivního období, kterým na cyklistické úrovni procházíme. »

Randy de Puniet, který se snažil na své Ducati najít správnou rovnováhu, byl nucen testovat na laně, aby našel nejlepší kompromis mezi výkonem a přilnavostí, a byl potěšen, že před svým ošklivým čtvrtfinále udělal významný pokrok ve zkrocení svého koně. Vynechání Velké ceny České republiky by pro něj znamenalo kompletní měsíční stopku a pravděpodobnou ztrátu těchto počínajících a uklidňujících pocitů. ” Randy stále trpí silnými bolestmi kvůli zraněním, ale má skutečnou touhu závodit. Momentálně žádné léky proti bolesti nebere, ale možná je bude potřebovat na závody v Brně“, svěřuje se Fabiano Sterlacchini, ředitel týmu Pramac Racing. Očekávaný v pátečních volných trénincích by měl být Pařížan okamžitě fixován na jeho schopnost tento víkend jet na Desmosedici. Randy de Puniet, vítěz v Brně v roce 2003, kdy byl v kategorii čtvrtlitrů, mohl zatnout zuby, aby si vybavil své nejlepší vzpomínky. Jak to obvykle dělá…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *