Oheň, střely: Na Grand Prix Jeddah je oheň!

Volný trénink na Velkou cenu Saúdské Arábie byl přerušen působivým požárem na ropném místě pár kilometrů od okruhu v Jeddahu. Předpokládá se, že příčinou jsou střely vypálené rebely Houthi.

Trénink na Velkou cenu Saúdské Arábie v pátek přerušil hustý černý kouř. Pochází z jedné z lokalit ropné skupiny Aramco, která se nachází pár kilometrů od okruhu v Jeddahu, kde vypukl velkolepý požár.

Podle saúdskoarabského tisku se jemenští hútíjští rebelové v konfliktu se Saúdskou Arábií přihlásili k odpovědnosti za několik útoků v regionu Džidda. „Saúdské síly protivzdušné obrany zničily sedm dronů a jednu raketu vypuštěnou milicí Houthi zaměřenou na jižní část království“znamená web Arab News, aniž by bylo uvedeno, jak byl web Aramco ovlivněn.

GP pokračuje „podle plánu“

Navzdory tomuto kontextu jsou F1 zpět na trati pro druhý volný trénink, ale štafetové mítinky L’Equipe probíhají. “mezi představiteli F1, prezidentem FIA Mohammedem Ben Sulayem a šéfy týmu, aby posoudili situaci a rozhodli o zbytku víkendu.” Aramco je sponzorem F1 a týmu Aston Martin.

« Formule 1 je ohledně aktuální situace v úzkém kontaktu s příslušnými úřady. Úřady potvrdily, že akce může pokračovat podle plánu a my s nimi a všemi týmy zůstaneme v úzkém kontaktu.. Situaci budeme bedlivě sledovat“ uvedl v prohlášení promotér F1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *