Paříž-Roubaix oficiálně odloženo na podzim

Nyní je to oficiální, Paříž-Roubaix, které se mělo konat 11. dubna, bylo odloženo na 3. října 2021.

“Královna klasiky” se odkládá! Paříž-Roubaix se 11. dubna hrát nebude, jak bylo původně plánováno. Vzhledem k sanitárnímu kontextu byla známá dlážděná klasika na severu odloženo na neděli 3. října 2021jak ve čtvrtek odpoledne potvrdila Union Cycliste Internationale (UCI): Toto rozhodnutí následuje po rozhodnutí příslušných francouzských úřadů zakázat konání ročníku 2021 Paříž-Roubaix – muži a ženy – v termínech naplánovaných pro mezinárodní silniční kalendář UCI v kontextu aktuální zdravotní situace. “, píše se v tiskové zprávě. Toto rozhodnutí navazuje na nová opatření prezidenta republiky Emmanuela Macrona s cílem omezit vývoj pandemie Covid-19.

Stejně jako vlámské klasiky, které se právě konají, organizátoři Paris-Roubaix představili možnost uspořádat závod bez diváků v regionu Hauts-de-France, ale nestačilo to.

Připomínáme, že již v roce 2020 byla Paříž-Roubaix odložena z jara na podzim, aby byla definitivně zrušena kvůli druhé vlně pandemie, která zasáhla Francii. Klasika se tedy pojede 3. října, pouhý týden po mistrovství světa na silnici, pořádaném ve Flandrech (Belgie).

Přečtěte si také:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *