Pedrosa je zpět

Dani Pedrosa, zlomený v Le Mans po bouřlivém začátku sezóny, vyhrál v neděli Velkou cenu Německa MotoGP, dva týdny po obnovení soutěže v Itálii. Katalánec vítězí před Jorgem Lorenzem a Caseym Stonerem, který si udržuje vedení šampionátu. Ve třídě 125 ccm Johann Zarco věřil, že získal své první světové vítězství.

Není to Dani Pedrosa, kdo se chystá naštvat svého týmového kolegu Caseyho Stonera, aby získal titul. Postará se o to Jorge Lorenzo. Německé vítězství Španělky však bylo krásné. Dva měsíce poté, co si po extrémním manévru Marca Simoncelliho v Le Mans zlomil klíční kost, Katalánec v neděli znovu objevil chuť na úspěch. Nečekané po pochybnostech vyplývajících z jeho zotavení v Mugellu před dvěma týdny.

Z první řady mezi Casey Stonerem a Jorgem Lorenzem na startovním roštu Sachenringu vyčníval Pedrosa hned od začátku, připíjel si na laskavost australského polemana, než si dal čas, zatímco Andrea Dovizioso a dva nadšení jezdci se střídali ve vedení. V 16. kole se mu podařilo zaháknout Lorenzovo kolo, aby shodil Stonera, pak zasadil ránu o šest kol později a naplno se rozjel vstříc svému druhému triumfu v sezóně.

Dani Pedrosa, vítěz v Portugalsku 1. dubna, podepsal svůj návrat do práce a vrátil se na čtyři krátké vzdálenosti za čtvrté místo za Valentina Rossiho, který tuto neděli startoval 16. a skončil devátý – jeden z nejhorších výsledků jeho kariéry v MotoGP. . Dále je v plném proudu souboj o titul mezi Stonerem a Lorenzem. Vítěz Velké ceny Itálie o dva týdny dříve, obhájce titulu mistra světa přesto popadl o čtyři jednotky více než jeho dnešní soupeř a vystoupal o stupínek výše než Australan na stupních vítězů. Osm Grand Prix od verdiktu, oběma mužům zbývá mezi pozicemi pouhých 15 bodů.

Ve 125ccm je Johann Zarco stále 32 bodů za lídrem své kategorie Nicolasem Terolem. Neoficiální, pokud vezmeme v úvahu scénář jeho závodu tuto neděli. Rodák z Cannes, který dokázal pod šachovnicovou vlajkou přeskočit Hectora Faubela, věřil, že si při této příležitosti zajistil první vítězství v mistrovství světa v kariéře. Kruté delirium. Bliká ve stejnou dobu jako Španěl, s přesností na tisícinu, jezdec Derbi byl ve skutečnosti klasifikován jako druhý, čímž překonal rekord nejlepších časů v závodě. Vsadíme se, že se vítr nakonec obrátí ve prospěch Francouze, legitimního žadatele o nástupce Arnauda Vincenta a Mika Di Meglia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *