Pěkný vánoční dárek pro Murrayho

Po Samantze Stosurové za ženy těží z divoké karty pro nadcházející Australian Open Andy Murray. Krásný vánoční dárek pro britského veterána.

Organizátoři Australian Open ve čtvrtek udělili čtyři divoké karty australským hráčům. Mezi nimi i expertka Samantha Stosurová mohla hrát svůj poslední grandslamový turnaj na ostrovním kontinentu. V mužském stole, Andy Murray také dostal pěkný vánoční dárek, který mu umožnil zúčastnit se hlavního losování edice 2022 která začne 17. ledna. “Andy (Murray, ed.) je známý pro svou bojovnost, vášeň a lásku ke hře a jsem potěšen, že ho mohu v lednu přivítat zpět v Melbourne,” napsal o britském turnajovém šéfovi Craigu Tileym.

Příděl tohoto sezamu potěšil především 34letého tenistu. ” Jsem opravdu nadšený, že se mohu vrátit do hry na Australian Open a jsem vděčný Craigovi a týmu za tuto příležitost. Skvěle se mi hrálo před tímto neuvěřitelným davem a nemůžu se dočkat, až nastoupím na hřiště v Melbourne Parku,“ odpověděla bývalá jednička žebříčku ATP, nyní odsunutá na 134. místo. Skot, považovaný tak trochu za „Poulidora“ tohoto velkého turnaje, se dostal pětkrát do finále bez triumfu (2010, 2011, 2013, 2015 a 2016).

Andy Murray, který byl několik sezón handicapován zraněním kyčle, které ho na dlouhou dobu vyřadilo z akce, znovu objevil úroveň hodnou jeho pověsti. Minulý týden v Abu Dhabi, během exhibičního turnaje dominovali Brit Daniel Evans, 35. hráč světa, a Rafael Nadal. Místo toho ve finále padl s Rusem Andrejem Rublevem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *