Rally Německo živě

Citroëny snadno dominují německé rally. Po 13 speciálech vedou Sébastien Loeb a Sébastien Ogier celkovou klasifikaci s výhodou pro Alsaana. Oba Habs jsou výrazně za Dani Sordo (Mini), Mikko Hirvonen (Ford) a Kris Meeke (Mini), více než dvě minuty před všemi těmito pronásledovateli.

SS13: Loeb s obláček
Status quo na vrcholu německé rally: Sébastien Loeb zajel nejlepší čas na RZ13 v Birkenfelder Land (15,23 km) v čase 8’36″5, pouze 0″4 před svým týmovým kolegou Sebastienem Ogierem. Mikko Hirvonen (Ford) skončil třetí ve speciálu na 3″4. Celkově je Loeb nyní 3″8 před Ogierem a stále více než dvě minuty před třetím (přesně 2’10″8), Dani Sordo (Mini).

SS12: Loeb bere 2″1 od Ogiera
Sébastien Loeb zajel nejrychlejší kolo německé rally RZ12 v Bosenbergu (14,29 km) s časem 8’23″8. Pilot Citroënu vede před Mikko Hirvonenem (Ford) o 1,7 sekundy a jeho týmovým kolegou Sébastienem Ogierem o 2,1 sekundy. Obecně je tedy na Loebovi, aby dostal kyslík na Ogiera, nyní s výhodou 3″4. Dani Sordo (Mini) je velmi daleko na 3. místě, 2’07” od Loeba.

SS11: Ogier je 1″ od Loeba
Sébastien Ogier zajel nejlepší čas v sobotu na RZ11 německé rally, která se konala mezi Hemerskeil a Gusenburg (11,37 km), s časem 6’09″1. Celkově je jezdec Citroënu najednou jen 1,3 za týmovým kolegou Sébastienem Loebem, který ve speciálu obsadil 4. místo, 3,5 za Ogierem. Jari-Matti Latvala (Ford) a Mikko Hirvonen (Ford) skončili v této RZ11 na 2. a 3. místě, respektive 1″2 a 3″ od vedení. V pořadí rally je Dani Sordo (Mini) třetí s časem 2’00″8 od Loeba.

SS10: Ogier se zotavuje
Crossover mezi dvěma Citroëny Sébastieny pokračuje. Tentokrát Ogier zajel nejlepší čas RZ10 německé rally na Panzerplatte Areně (34,18 km), za 19’55″3. Má náskok 2″3 před Loebem, což mu umožňuje získat zpět 4″8 od svého týmového kolegu. Jari-Matti Latvala (Ford) skončil ve speciálu 3., 4″1 za Ogierem. V průběžném pořadí rally Dani Sordo (Mini) získal 3. místo s časem 2’00″3 z vedoucího týmu, protože Mikko Hirvonen na této RZ10 skončil více než minutu za Ogierem (ve skutečnosti 1’05″2).

RZ9: Loeb bere věci do svých rukou
Sébastien Loeb rychle zareagoval. Zatímco jeho týmový kolega z Citroënu Sébastien Ogier dojel na konci předchozího speciálu pod čtyři sekundy, sedminásobný mistr světa v sobotu stanovil referenční čas pro RZ9 německé rally v čase 8:35″5 v zemi Birkenfelder. (15,23 km), s 3″2 náskokem před svým kamarádem Citroënem. Mikko Hirvonen (Ford) skončil třetí s časem 6″7 a Loeb měl opět více než sedm sekund náskok před Ogierem (přesně 7″1). Hirvonen, 3., byl odsunut na 1’30″3 z Loeba.

RZ8: Ogier se vrací k Loebovi
Sébastien Ogier (Citroën) je v pořadí německé rally výrazně blíže svému týmovému kolegovi Sébastienu Loebovi, když zajel nejrychlejší čas v sobotu na RZ8 v Bosenbergu (14,29 km). S časem 8’25″5 Ogier předchází Loeba, 3., o 3″9. Jari-Matti Latvala (Ford) skončil mezi těmito dvěma, 3″5 za Ogierem. Celkově je Loeb nyní 3″8 před Ogierem, zatímco třetí, Mikko Hirvonen (Ford), je 1’23″6.

PS7: Loeb kontroluje za Latvalou
Jari-Matti Latvala (Ford) zajel v sobotu nejrychlejší kolo RZ7 německé rally mezi Hermeskeilem a Gusenburgem (11,37 km) v čase 6:12″9 a 0″5 před Sébastienem Loebem (Citroen). Pro Francouze tedy žádný problém, který dokonce mírně zvyšuje svůj náskok v čele celkové klasifikace před svým týmovým kolegou Sébastienem Ogierem, nyní na 7″7. Druhý jmenovaný získal 3. místo ve speciálu, 0″8 od Latvaly a poté 0″3 od Loeba.

Loby: “Moc jsme nekalkulovali”
Sébastien Loeb potvrdil snadnost svého vozu na tomto typu trasy. „Nepochybovali jsme o tom, že auto bude na asfaltu fungovat dobře. Také víme, že jsme se Sébastienem na tomto typu silnice dobří… Moc jsme nekalkulovali, od začátku jsme ze sebe vydali maximum a je pravda, že náš náskok je dnes pohodlný.“, radoval se v pátek večer, postavil značku zpět na krokve. Sedminásobný mistr světa také zmínil případ jezdců Fordu, konkrétně Mikko Hirvonena, 1’18” v celkovém pořadí za Ogierem a Loebem: „Ráno udělali strategickou chybu a přišli o všechno. »

PS6: Loeb se uzavírá ve vedení
Sébastien Loeb uzavírá první etapu německé rally v pátek a vede celkovou klasifikaci. Alsasan vyhrál šestou etapu a je nyní na prvním místě s náskokem 7″4 před svým týmovým kolegou Sébastienem Ogierem. Za ztrátou je již celkem konzistentní, vzhledem k tomu, že Mikko Hirvonen je třetí s časem 1’18″4, zatímco Jari-Matti Latvala je desátý s časem 6’10″7.

PS5: Loeb přebírá vedení
Citroëny pokračují ve svém boji. Na řadě byl Sébastien Loeb, který vyhrál svůj druhý speciál dne na PS5 těsně před Sébastienem Ogierem v pátek. Alsasan tak přináší výhodu 5″6 před svým týmovým kolegou v celkovém pořadí, zatímco Mikko Hirvonen nadále ztrácí půdu pod nohama a je třetí s časem 1’08″6.

PS4: Ogier popadne Loeba
Boj mezi Sébastienem Ogierem a Sébastienem Loebem bude tvrdý. Zatímco druhý jmenovaný vyhrál třetí speciál dopoledne, jeho týmový kolega v pátek odpoledne čtvrtý. Mladý jezdec Citroënu se tak celkově vzpamatuje o 3″5 sekund a vrací se tak na 0″9 z Alsaska. Za mezerami jsou stále větší a větší, když vidíme, že Mikko Hirvonen, celkově třetí, je nyní na 1’00″07.

RZ3: Loeb přebírá řízení
Po vítězství v páteční třetí etapě německé rally se Sébastien Loeb ujal vedení v celkovém pořadí. Alsasan má nyní výhodu 4″4 nad svým týmovým kolegou Sébastienem Ogierem a 35″2 nad Mikko Hirvonenem. „Jsem docela překvapený svou rychlostí, protože silnice byla suchá a v této etapě jsme měli měkké pneumatikyvysvětluje Loeb na webu WRC. Byl to risk a myslel jsem, že na těchto etapách, kde neprší, ztrácím čas. Nakonec si myslím, že jsme zvolili správně a máme před sebou skvělý závod se Sébastienem Ogierem. »

PS2: Loeb a Ogier startují
Díky dobrému výběru pneumatik udělali Sébastien Ogier a Sébastien Loeb v závěru druhé etapy malou díru ve vedení německé rally. Po nasazení správných pneumatik, když se na trati objevil déšť, získali oba jezdci Citroënu náskok 30 sekund na Hirvonena a 40 sekund na Latvalu. Nakonec to byl nejmladší ze Sébastienů, kdo vyhrál speciál a dostal se do vedení o 1″3. ” Déšť jsme opravdu nečekalivysvětluje Hirvonen na webu WRC. Silnice byla mokrá na začátku, pak hodně mokrá na konci. K tomu je ale ještě dlouhá cesta« .

RZ1: Latvala jde do vedení
Jari-Matti Latvala se v pátek ujal vedení v Německé rally a vyhrál první rychlostní zkoušku. Fin předjíždí Sébastiena Ogiera (+1″50) a Sébastiena Loeba (+2″). ” Jsem překvapen tímto dobrým začátkemvysvětluje řidič Fordu na webu WRC. Silně jsem tlačil, ale stroj byl občas trochu slabý“. Loeb ze své strany nelituje: Je to trochu složité, ale neudělal jsem žádnou chybu. Není snadné dostat se do rytmu, ale je to v pořádku« .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *