„S Verstappenem to bylo horké! »

Zde jsou hlavní reakce na výsledek Velké ceny Bahrajnu, kterou tuto neděli v Sakhiru vyhrál Charles Leclerc před svým týmovým kolegou Carlosem Sainzem Jr a Lewisem Hamiltonem.

Charles Leclerc (MCO/Ferrari) – vítěz

“Přestal jsem počítat dny od mého posledního vítězství.” Poslední dva roky nebyly noční můrou, ale byly velmi těžké. Věděl jsem, že jsme na tom dobře a bylo jen otázkou času, kdy budeme zpátky vepředu. Tento víkend jsme ukázali, že opravdu máme auto, abychom mohli bojovat o vítězství, je to opravdu pěkné. Rád bych poděkoval celému týmu z Maranella, který za poslední dva roky odvedl vynikající práci, aby nás sem přivedl, traťovému týmu, který odvedl skvělou práci, a podpoře fanoušků během těchto dvou těžkých let. Je to jen první krok, je tu 23 závodů, takže se musíme soustředit. Můžeme se usmívat a být spokojeni se svým dnem. S Maxem Verstappenem to vřelo! Snažil jsem se dostat do bodu, kdy jsem věděl, že ho můžu předjet před čtvrtou zatáčkou. Pokaždé to fungovalo. Brzdil jsem velmi brzy, abych ho předjel pod detekcí DRS a vzal ho na další rovinku. Pak jsem uvolnil brzdy, abych ho donutil do špatného výjezdu z první zatáčky. Povedlo se to třikrát, byl jsem opravdu šťastný. Potom, jakmile jsem měl trochu větší rezervu, bylo to snazší zvládnout, protože v těch třech kolech jsme hodně vybili baterii a měl jsem velký problém ji dobíjet, takže to bylo těžké zvládnout. »

FerrariCarlos Sainz Jr (ESP/Ferrari) – 2

„Gratuluji Charlesi Leclercovi, blahopřeji Ferrari! Ferrari je zpět, tady je návod, jak s tímto jedna-dvojka. Tady by měl tým být posledních pár let. Tvrdá práce se vyplatila, jsme tady. Byl to pro mě hodně těžký víkend, nebudu lhát. Dnes (v neděli) jsem neměl tempo, ale podařilo se mi udržet a zajistit týmovou dvojku. Na další dny mě čeká domácí úkol, určitě se vrátím ještě silnější. Při restartu jsem měl skvělou příležitost, protože jsem odstartoval velmi čistě za Charlesem Leclercem a Maxem Verstappenem. Bránil se dobře, abych řekl pravdu. A pak jsem najednou uviděl blikat červená světla v zadní části jeho auta. Řekl jsem si: „Dobře, tohle je moje šance“ a šel jsem do toho. Byla to smůla. Myslím, že dnes (v neděli) jel dost dobře na to, aby byl druhý, ale podařilo se mi ho chytit a musel odstoupit. Takový je život a to je pro Ferrari dobré. »

MercedesLewis Hamilton (GBR/Mercedes) – 3 odst

“Nikdy jsme se nevzdali svých nadějí. Na startu závodu jsme nebyli tak špatní, ale pak jsem si řekl, že výkon ostatních byl určitě lepší než ten náš. Snažil jsem se soustředit, abych získal co nejvíce bodů, ale s autem jsme hodně trpěli. Musíte to brát jako výzvu a já se nikdy neobtěžuji výzvu přijmout. Doufám, že s tímto autem uděláme rychlý pokrok. »

MercedesGeorge Russell (GBR/Mercedes) – 4

“Opravdu jsme si mysleli, že se probojujeme skrz skupinu, takže jsem docela šťastný.” Zahájili jsme dobře, ale uvědomujeme si, že jsme na limitu. Víkend byl náročný, ale skončil skvělým výsledkem. Ale víme, že nás čeká spousta práce. Nevím, jestli brzy najdeme zázračné řešení. A i kdyby ano, bude to trvat několik závodů, než odhalíme skutečný potenciál vozu. »

HaasKevin Magnussen (DAN/Haas) – 5

„Byla to velká legrace, opravdu jsem si to užil. Je skvělé být znovu v této pozici, musím poděkovat týmu, že auto do této pozice postavil. Byli jsme nejlepší ve středu startovního roštu, většinu závodu jsem viděl na Mercedes. Vím, že nakonec tam byl safety car, to nám trochu pomohlo, ale je to úplně jiné než předtím. Jsem stále tak vděčný, že jsem tento víkend pořád opakoval, že se z té příležitosti nemůžu vrátit. Dnes pátý (v neděli), to je šílené. Musíme se soustředit na střed hřiště. Zdá se, že hlavní hrozbou jsou Valtteri Bottas a Pierre Gasly, stejně jako Fernando Alonso a Esteban Ocon. Střed pole je naší prioritou a víme, že jsme měli s Red Bull Racing štěstí. Pokud v Jeddahu skončíme sedmí, bude to stejné jako dnes. Měli jsme štěstí, že jsme měli o čtyři body více, než bychom získali se sedmým místem. »[principalmenaceFernandoAlonsoetEstebanOconaussiLemilieudegrilleestnottreprioritéetnousavonsquenousavonsétéšanceuxaveclesRedBullRacingSinouspouvonsfinirseptièmeàDjeddahalorscemerapareilqu’deaujourd’revenuestrefauiensaurioneuaveclaseptièmeposition»[aprincipalemenaceFernandoAlonsoetEstebanOconaussiLemilieudegrilleestnotreprioritéetnoussavonsquenousavonsétéchanceuxaveclesRedBullRacingSinouspouvonsfinirseptièmeàDjeddahalorsceserapareilqu’aujourd’huienfaitNousavonseudelachanced’avoirquatrepointsdeplusquecequenousaurionseuaveclaseptièmeposition»

VysokohorskýEsteban Ocon (FRA/Alpine) – 7eme

“Je to jediná negativní stránka závodu.” Omlouvám se Micku Schumacherovi. Je jasné, že jsem nebyl úplně vedle a dotýkali jsme se. Přál bych si, aby to byl někdo jiný, ale byl to Mick. Všichni jsme blízko začátku. Stalo se, ale poté jsme měli dobrou rychlost. I s pěti sekundovou penalizací si myslím, že skončit sedmý a vrátit se jako my, bylo velmi solidní. Tým měl dobrou strategii, protože po třech zastávkách to bylo pořád šílené a v každém případě pro nás poprvé. Je to moc hezké, je to pozitivní a musíme pokračovat. Je jasné, že během tohoto závodu jsme měli správné tempo a měli z vozu dobrý pocit. V posledním období to tak možná nebylo, ale předtím to bylo hodně solidní, takže jsme rádi. »

Alfa TauriFotografický kredit: panoramatický Pierre Gasly (FRA/AlphaTauri) – Opuštěný

“Nemám ponětí, co se stalo. Je to škoda, protože do té doby to byl velmi dobrý závod. Dokázal jsem dobře bojovat, předjel jsem Fernanda Alonsa a Kevina Magnussena, když jsme měli šanci. Ztrácíme čtyři důležité body, je to opravdu škoda.Myslím, že si z tohoto závodu lze vzít i pozitiva.Nevím,jestli se vším souvisí,ale jisté je,že to budeme muset analyzovat.Myslím,že už jsme přišli o motor,asi i převodovku, takže to není nejlepší způsob, jak začít rok. Z hlediska výkonu to bylo rozhodně lepší, než se očekávalo. Nemyslel jsem si, že bych mohl chytit Kevina Magnussena, ale podařilo se nám zvětšit mezeru na Alpines. Začátek byl dobrý, závod dopadl opravdu dobře. Pokusíme se z tohoto víkendu vzít to pozitivní a příští víkend v Saúdské Arábii začít znovu. »

Zdroje: Canal+, oficiální rozhovory F1, Autosport, BBC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *