Scheldt GP: Philipsen dominuje ve sprintu Deceuninck-Quick Step

Belgičan Jasper Philipsen vyhrál ve středu Velkou cenu Scheldt po sprintu v poli 30 běžců, kde porazil jezdce Deceuninck-Quick Step Sama Bennetta a Marka Cavendishe.

Vítězové Tour of Flanders, E3 Grand Prix, Het Nieuwsblad a Brugge-De Panne v minulých týdnech, belgický tým Deceuninck-Quick Step počítali s tím, že budou pokračovat ve svém impozantním tempu na Grand Prix. -klasika vytvořená v roce 1907, která se odehrává v provincii Antverpy. Tuto středu byli skutečně dva jezdci z belgického týmu na stupních vítězů, ale žádný na nejvyšším stupínku!

Dva sprinteři Deceuninck-Quick Step, Sam Bennett a Mark Cavendish, byli ve skutečnosti uvězněni Jasperem Philipsenem, který tak pečetil své první vítězství v sezóně. Tento sprint vyhrál ve skupině 30 prvků 23letý Belgičan z týmu Alpecin-Fenix ​​​​, perfektně rozehraný Jonasem Rickaertem a Driesem De Bondtem. Bennett, zelený trikot poslední Tour de France, ani Cavendish, bývalý mistr světa, kteří usilovali o vítězství od února 2018, ho nedokázali vychovat. Možná měl belgický tým vsadit jen na jednoho jezdce místo dvou… Philipsen přesto získal páté vítězství své profesionální kariéry, první poté na poslední Vueltě.

mnoho hranic

Před tímto sprintem na 30 m byla tato Grand Prix de l’Escaut poznamenána stažením týmu Groupama-FDJ Arnauda Démareho kvůli případu covidu a Nacera Bouhanniho, který se nemohl zúčastnit tohoto závodu kvůli nedávným událostem. ale také větrem, který vytvořil mnoho obrubníků. Peloton se po 30 kilometrech po havárii rozdělil na tři, aby se o patnáct kilometrů později znovu srovnal. Jenže po 70 kilometrech zrychlilo třináct jezdců, za nimi 17 dalších a třicetičlenný peloton se zformoval a držel se až do cíle. Florian Sénéchal (Deceuninck-QuickStep), Clément Russo (Arkéa-Samsic) a Marc Sarreau (AG2R-Citroën) reprezentovali Francii. Sénéchal pracoval pro Bennetta a Cavendishe, Russo obsadil pěkné 5. místo a Sarreau deváté.

VELKÁ CENA SCHELDT
Konečná klasifikace (194,2 km) – středa 7. dubna 2021
1- Jasper Philipsen (BEL/Alpecin-Fenix)
2- Sam Bennett (IRL/Deceuninck-Quick Step)
3- Mark Cavendish (GBR/Deceuninck-Quick Step)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *