Soul: Mladenovic ve finále

Kristina Mladenovicová se díky vítězství nad Ruskou Jekatěrinou Kazionovovou kvalifikovala v sobotu do finále turnaje v Soulu, prvního na tři roky.

Kristina Mladenovicová nebude litovat, že strávila Vánoce v Jižní Koreji. Francouzka, která je přítomna v Soulu na turnaji WTA 125 pořádaném v korejské metropoli, podává téměř čtyři roky nevídaný výkon. Zatímco její poslední finále na hlavním okruhu přišlo v únoru 2018 v Petrohradu rovnou o set prohra s Petrou Kvitovou, rodačce ze Saint-Pol-sur-Mer se podařilo dostat přes Ruskou Jekatěrinu Kazionovou a nabídnout si příležitost získat třetí trofej, i když v méně prestižní kategorii zřízené WTA. K tomu však aktuální 98. světový šampionát potřeboval tři kola kvůli poměrně komplikovanému začátku hry. Ve skutečnosti poté, co jsem dvakrát dokázal zrušit přestávku, kterou 356. svět udělal, nasazená jednička v turnaji měla méně odpovědí.

Mladenovicová trefila značku

Jekatěrina Kazionová skutečně znovu nepadla do pasti. Ten, kdo se na hlavním okruhu objeví pouze jednou, s vyřazením v prvním kole kvalifikace v Nur-Sultan loni v září, pak řetězil tři zápasy v řadě, aby popadl první set. Kristina Mladenovicová se vrací ke zdi a okamžitě bere soupeřce podání, ale ta okamžitě reaguje a poté přebírá kontrolu. Nová série shutoutů pak začala končit na čtyřech zápasech kdekoli. Čím víc se blížil rozhodující zápas, Francouzka dokázala zvýšit a při první příležitosti sebrala set kdekoli.

V posledním kole si Kristina Mladenovicová dvakrát myslela, že udělala to nejtěžší, když vzala Jekatěrině Kazionovové podání. Ten se ale pokaždé opozdil, aby vzal Habs do rozhodující hry. Velmi rychlý tiebreak dominovala Kristina Mladenovicová, ale ta v okamžiku závěru zaváhala. Až u třetího mečbolu uspěla (3-6, 7-5, 7-6 za 2:39′). Ve finále se Francouzi střetnou s Číňankou Lin Zhu, nasazenou dvojkou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *