Stosur těží ze žolíka

Australanka Samantha Stosurová těžila z první divoké karty, kterou pořadatelé Australian Open vydali. Pěkný dárek pro 37letého hráče.

Jak její kariéra končí ve 37 letech, Samantha Stosur bude pravděpodobně hrát jednu ze svých posledních sezón na nejvyšší úrovni v roce 2022. Aussie je dlouhodobě na ústupu. Od roku 2020 vyhrál pouze jeden zápas. Rebelote letos s jediným úspěchem získaným na Australian Open proti krajance Destanee Aiavaové, než ve druhém kole prohrála s Američankou Jessicou Pegulaovou.

Poslední titul, který Samantha Stosurová posbírala na okruhu WTA, pochází z roku 2017, bylo to ve Štrasburku. A vrcholu své kariéry dosáhl v roce 2011, kdy vyhrál US Open na úkor místní a velké oblíbenkyně tohoto vydání Sereny Williamsové. Rodačka z Brisbane, která ukázala veškerou svou sílu a odhodlání, vyhrála svůj jediný grandslamový titul ve Flushing Meadows.

Serena Williamsová letos vynechá Australian Open kvůli zranění hamstringu, ale nikoli Samantha Stosurová, kterou pozvali pořadatelé. Může se pochlubit divokou kartou za to, co by mohlo být jeho posledním vystoupením na tomto velkém turnaji, bude v Melbourne těšit publikum s Ashleigh Bartyovou jednou z favoritů titulu. Vzácný sezam dostaly i její krajanky Storms Sanders, Daria Saville a Maddison Inglis.

velikost balení

Australian Open začne 17. ledna 2022, ale mrzí mnoho absence v losování žen. Kromě Sereny Williamsové, rozhodnuto bylo i o finalistce minulého vydání, Američance Jennifer Bradyové kvůli zranění nohy. Světová čtyřka, Češka Karolína Plíšková, tento skvělý zápas, který jí padl do ruky, bude chybět. Stejný příběh pro Kanaďanku Biancu Andreescu. Bývalý vítěz US Open z roku 2019 se potřebuje psychicky nabít, než se vrátí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *