Svitolina formalizuje svého nového trenéra

Zatímco spolupráce s Andrewem Bettlesem skončila loni v říjnu, Elina Svitolinová formalizovala příchod Andise Jusky ve svém doprovodu s Güntherem Bresnikem, který bude působit jako konzultant Ukrajince.

Elina Svitolinová nezačne sezónu 2022 bez trenéra. Po pěti letech po boku britského trenéra Andrewa Bettlese, který jí pomohl ke dvanácti titulům na WTA Tour, ukončila nyní 15. hráčka světového žebříčku partnerství loni v říjnu. Díky uvolnění z agentury Top Five Management, která řídí jeho kariéru, Elina Svitolinová formalizovala složení svého nového kádru pro zahájení sezony WTA, s prvním turnajem v Adelaide od příštího 3. ledna, ale také dvěma akcemi v Melbourne, které odstartují další den. Poté, co trénoval hráče jako Jelena Ostapenková a Amanda Anisimová, Lotyš Andis Juska přijal misi vyškolit Elinu Svitolinovou, aby jí umožnil další pokrok ve světové hierarchii dát mu užitek ze zkušenosti.

Gaël Monfils se o koučování podělí se svou ženou

Nicméně, druhá lotyšská hráčka v historii ATP nebude jediná, kdo se připojí k buňce tvořené Elinou Svitolinovou. Vskutku, bývalý trenér ne méně než 25 hráčů, kteří patřili do World Top 100 jako Boris Becker, Henri Leconte, Ernests Gulbis nebo Dominic Thiem, Rakušan Günther Bresnik přinese své zkušenosti a odborné znalosti do ukrajinské poradenské role. Volba, která se zdá být jasná vzhledem k tomu, že 60letý technik je v současnosti trenérem manžela Eliny Svitolinové Monfilse. “Jsem nesmírně nadšený, že začnu příští sezónu s mým novým trenérským štábem,” uvedl Ukrajinec v prohlášení. S jejich kombinovanými zkušenostmi jsem si jistý, že toto partnerství prospěje mé hře. Cítím, že to jsou ti praví lidé, se kterými se v této fázi mé kariéry mohu stýkat.. »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *