Tenis: rok na zapomenutí

Minulá tenisová sezóna, nebo alespoň její velká část, se obešla bez tří velikánů okruhu vážících 41 grandslamových titulů: Rogera Federera, Rafaela Nadala, Dominica Thiema.

Roger Federer, Rafael Nadal, Dominic Thiem… Jejich společný bod: v roce 2021 se dostali na titulky kvůli jejich opakující se absenci na kurtech. Nejvíce otázek vyvolal případ Rakušana (28), nejmladšího ze tří a nejméně vystaveného zraněním.. Očekávalo se, že světová trojka se dotkne hvězd, ale byl přerušen kombinací prvků, díky čemuž se jeho sezóna stala totální noční můrou. “Před Austrálií jsem se cítil dobře, ale během turnaje jsem měl nějaké problémy s bublinou (zdraví) a pak jsem řetězil turnaje, kde jsem nehrál na své maximální úrovni (vyřazení v prvním kole Roland-Garros). Když všechno zdálo se, že se vrátilo do normálu, zranění dorazilo. Je to rok na zapomenutí,” přiznal po odstoupení z US Open, na kterém byl obhájcem titulu, kvůli zranění pravého zápěstí, ke kterému došlo 22. června. Datum po která se po pouhých 19 hrách znovu nedotkla rakety.

Prarodiče s pohmožděnými těly

Sezóna přerušená v létě, Rafael Nadal (35) také zažil tento výsledek. Dávejte to za vinu neustálé bolesti mé levé nohy. Malorčan ještě stihl na antuce, jako obvykle, způsobit zkázu tím, že v Barceloně a poté v Římě zvýšil titul. Jeho rok se změnil 11. června na Roland-Garros, kde byl třináctkrát korunovaný boss po nezapomenutelném semifinále svržen Novakem Djokovičem. O dva měsíce později Nadal opustil turnaj ve Washingtonu v osmifinále. Klapka konce letošního roku 2021. Roger Federer se vrátil na hřiště o třináct měsíců později. Příležitost pro švýcarskou legendu prošlapat antukové kurty Roland-Garros, kde před osmifinále vypadl o záchranu s výhledem na Wimbledon, kde jeho dobrodružství přerušil ve čtvrtfinále Hubert Hurkacz. Bude to jeho poslední zápas v tomto roce. Potřetí operované pravé koleno neuvažuje 40letý muž o odchodu do důchodu, ale ke hře se vrátí až příští léto.. Jeho účast na Roland-Garros a Wimbledonu je silně zpochybňována.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *