Testy se po útoku v blízkosti okruhu zastavily

Druhý trénink Velké ceny Saúdské Arábie byl odložen o patnáct minut po útoku na rafinerii Aramco pár kilometrů od trati. Sezení nakonec vyhrál Charles Leclerc.

Těžká atmosféra tento pátek večer před druhým volným tréninkem Velké ceny Saúdské Arábie, druhým kolem sezóny formule 1. Plánovaný na 20:00 (18:00 francouzského času) byl odložen o patnáct minut na následující útok na rafinerii Aramco (saúdská národní ropná společnost), sponzora Grand Prix, pár kilometrů od okruhu v Jeddahu, poblíž letiště. K útoku se přihlásili Húsíové, vládnoucí jemenská ozbrojená povstalecká organizace. Obrazy hustého černého kouře táhnoucího se několik desítek metrů k modré obloze jsou docela působivé. Druhý Arabské zprávynebyly hlášeny žádné oběti a oheň se nakonec podařilo dostat pod kontrolu.

Večer setkání mezi piloty

Očividně znepokojení vzhledem k situaci jezdci stejně zahájili trénink, takže s tímto čtvrthodinovým zpožděním, a plánovali jsme se sejít večer a probrat zbytek víkendus vědomím, že nový volný trénink je naplánován na sobotu v 15:00 (francouzského času), před kvalifikací v 18:00 a nedělním závodem v 19:00. Na jejich straně se sejdou také Mezinárodní federace, lídři F1 a lídři týmů. Organizátoři Grand Prix však řekli, že víkend proběhne podle plánu.

Leclerc stále dominuje

Na trati nakonec trénink vyhrál Charles Leclerc, stejně jako dříve, ale jezdec Ferrari zajel nejrychlejší čas v čase 1’30″074 (proti 1’30″772 v prvním tréninku). Monačan porazil Maxe Verstappena (Red Bull) a Carlose Sainze Jr (Ferrari) o 140 a 246 tisícin. Leclerc a Sainz Jr však museli před ostatními přerušit jízdu poté, co trochu otřeli zeď, což způsobilo poškození jejich vozu. Lewis Hamilton (Mercedes) obsadil páté místo před svým týmovým kolegou Georgem Russellem. Francouz Esteban Ocon (Alpine) a Pierre Gasly (AlphaTauri) skončili osmí a dvanáctí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *